Здоров'я

Корисний продукт може бути смертельно небезпечним для людей похилого віку

Літнім людям потрібно з великою обережністю їсти м’ясо – цей корисний в цілому продукт може виявитися для них смертельно небезпечним. Фахівці пов’язують це з особливостями засвоєння м’яса старіючим організмом.


Висновок про смертельну небезпеку м’яса для літніх був зроблений вченими з США. Дослідники встановили, що при перетравленні свинини, яловичини в кишечнику пенсіонерів активізуються бактерії, що виділяють речовину, здатну пошкоджувати стінки артерій при цьому підвищується ризик судинних патологій, включаючи атеросклероз.

Однією з таких речовин є триметиламін. Потрапляючи в печінку, він перетворюється в оксид триметиламіну (ТМАО): дане з’єднання стимулює розвиток порушень, пов’язаних з ризиком смерті.

«Рівень ТМАО в крові є фактором ризику розвитку атеросклерозу, серцевого нападу, інсульту і інших серцево-судинних захворювань. Чим він вище, тим більше шансів постраждати», – попереджають учені.

Крім того, наявні дані дозволяють зв’язати виділення цієї речовини з віковим зниженням інтелектуальних здібностей, розвитком дегенеративних станів, слабоумства.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button