Різне

Полімерна глина для хобі, мистецтва та заробітку

Полімерна глина – це штучний матеріал, який складається з полівінілхлориду та інших компонентів і своїми властивостями нагадує глину або ж пластилін. Проте від звичайної глини та пластиліну матеріал суттєво відрізняється: після запікання у духовці чи після кип”ятіння у воді вироби з полімерної глини стають твердими, майже як камінь. Існують також самотвердіючі матеріали. Ступінь твердості чи еластичності, а також міцності буває різним для різних типів матеріалу, і тому варто про це дізнатися перед тим, як купити полімерну глину. Полімерна глина на artlavka.com.ua буває напівпрозорою або непрозорою, будь-яких кольорів, включно з перламутровими, імітацією золота чи срібла тощо, від чого залежить ціна на полімерну глину. Такі цікаві властивості відкривають для  застосування цього матеріалу якнайширше поле діяльності.

1-08-03-2015-600-423

Для чого придатна полімерна глина?

З неї виготовляють різноманітну біжутерію – буси, сережки, персні, браслети, заколки, запонки, зажими для краваток,  а також – магніти на холодильник, брелки, іграшки, аплікації, фігурки та скульптуру, мозаїки, муляжі фруктів, кондитерських чи м”ясних виробів, деякі пластикові деталі для автомобіля чи мотоцикла, різноманітні сувеніри, штучні квітки та цілі букети і багато, багато іншого. Можливості обмежуються виключно вашою фантазією, і трішки – технологічними властивостями матеріалу. Полімерна глина чудово сполучається з металами, в тому числі з дорогоцінними. Наприклад, вона добре покривається позолотою та сріблиться, що відкриває добрі можливості для реставрації та відновлення рам картин, свічників тощо.

Інструменти для роботи

Основним інструментом є гострий ніж та ваші власні руки. Можна використати канцелярський ніж. Ті, хто зробив полімерну глину засобом заробітку, використовують також окрему духовку для запікання глини з термоментром (запікати  постійно в  “харчовій” духовці неприпустимо!),  паста-машину (машинку для розкачування тіста для локшини), так звані “молди” та “катери” – пристосування для формування поверхні та вирізання імітації листя та пелюсток, різні преси для видавлювання профілю з візерунчастим розрізом, формочки, шматки тканини різних типів чи тонкої металевої сітки для профілювання поверхні, скульптурні стеки та гладилки, тонкий дріт, заготовки для кульчиків чи перснів, пласкі магніти для виготовлення сувенірних магнітів на холодильник.

Прийоми роботи з полімерною глиною

При роботі з полімерною глиною використовують такі прийоми, як розминання, формування, змішування, розкачування, запікання, обробка, лакування тощо. Для полегшення розминання використовують спеціальні розчини. Іноді – аптечний гліцерин або ж дитячий крем. Найбільш складні і творчі – це процеси формування та змішування. Їх існує безліч, що дає невичерпні зображувальні та декоративні можливості – від імітацій живого до фантазійних або геометричних візерунків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button