Земля

Полювання рака на птаха потрапило на відео

Вченим вперше вдалося спостерігати, як рак-відлюдник нападає на птицю і поїдає її.

Рак Birgus latro, або пальмовий злодій, володіють значними розмірами. Вони можуть важити до 4 кг, а їх довжина разом з кінцівками досягає майже метра. Пальмові злодії вважаються найбільшими безхребетними тваринами на суші. Вони живуть на атолах в Індійському і Тихому океанах.

Свою назву ці раки отримали за своє вміння залазити на дерева і розколювати кокоси потужними клешнями.
Вчені раніше знали, що ці раки можуть поїдати м’ясо, проте до теперішнього часу вважалося, що вони лише іноді харчуються падаллю.

Побачити, як пальмовий злодій нападає на сплячу птицю, вдалося біологу Марку Лайдре з Дармутського коледжу в Гью-Гемпширі. З січня по березень 2016 року вчений перебував на островах архіпелагу Чагос в Індійському океані.

Одного разу вночі Лайдре побачив, як рак повільно повз по дереву, і став записувати те, що відбувається на відео. Рак підбирався до морського птаха – червононогої олуші. Вона спала в гнізді не так високо від землі. Краб схопив її за крило і переломив кістку, після чого птах впав на землю.

Пошкодити кістки птаха для цих раків – легке завдання. Раніше японські вчені з’ясували, що пальмові злодії стискають клешню з силою 3300 М, що можна порівняти з силою стиснення щелепи лева.

Після першої атаки рак повільно спустився з дерева і продовжив переслідувати пораненого птаха, пошкодивши її друге крило.

Незабаром до трапези приєдналися й інші раки, які розірвали птицю на частини і з’їли.

На думку вчених, якщо велика кількість пальмових злодіїв полюють подібним чином, вони можуть представляти загрозу для екосистеми островів. Лайдре виявив закономірність: чим більше раків присутні на острові, тим менше на них птахів, і навпаки.

Дослідник має намір встановити дистанційно керовані камери біля входу в нори раків для того, щоб подивитися, яку здобич вони тягнуть і як часто вони полюють на птахів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button