Інтернет

Екс-президент Facebook зізнався, що допоміг виростити монстра

Перший президент Facebook Шон Паркер розкритикував соціальну мережу, розвитку якої він помітно допоміг на початку 2000-х. Саме він вивів компанію на великих інвесторів, що дозволило вийти FB на новий рівень. Тепер він звинувачує соціальну мережу в тому, що вона використовує людські «слабкості» у своїх корисливих цілях, передає BI.

«Один бог знає, який вплив Facebook надає на голови наших дітей», — заявив він на виступі, організованому сайтом Axios. Головним його звинуваченням було те, що Facebook використовує людські слабкі сторони для досягнення своїх цілей, фактично займається зломом людської психіки.

«Всі зусилля при створенні таких сервісів, а Facebook перший з них, спрямовані тільки на те, щоб забирати у людини максимально можливу кількість часу і тримати її увагу як можна довше», — каже Паркер. Творці прекрасно розуміють, як працює людська психологія, і користуються цим на повну котушку.

«Соцмережі фактично взяли під контроль вироблення дофаміну в людському організмі. Кожен лайк або коментар викликає новий викид».

«Це знає Цукерберг, це знає засновник Instagram Кевін Сістром, це знаю я», — зізнається він і каже, що в Facebook ще при ньому використовували лазівки в людській психології. З самого початку ці людські слабкості використовувалися усвідомлено: «ми знали про них і використовували їх». Такий формат змушує людину виробляти все більше і більше контенту в надії отримати лайки і нові коментарі. У підсумку, Паркер визнав, що в свій час допомагав побудувати монстра.

Паркер прийшов у Facebook, коли проекту було менше року. Вважається, що саме він привів у проект великих інвесторів. Першим з них став Пітер Тіль. Паркеру також належить ідея про створення спільнот в соціальних мережах. Підприємець пропрацював в FB до 2005 року, коли після обвинувачень у зберіганні кокаїну, його відсторонили від справ. Після цього він інвестував в Spotify. Зараз його стан оцінюється в $2,6 млрд.

Експерти з підліткового душевного здоров’я заявили, що соціальні мережі підвищують почуття занепокоєння у тінейджерів. Instagram, Twitter і Facebook змушують підлітків відчувати себе пригніченими і викликають атрофію навичок подолання навіть нікчемних щоденних проблем. Британське королівське товариство нещодавно опублікувало дослідження, в якому заявило, що Instagram — найзгубніший додаток для незміцнілої підліткової психіки.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button