Земля

Вчені виявили «підводні віспини» в Тихому океані

Одна з ділянок океанського дна біля узбережжя Каліфорнії покрита дивними ямами.

Ділянка морського дна, досліджена вченими. Ліворуч видно великий підводний кратер, праворуч — кілька «віспин»

Вчені з Інституту підводних досліджень в Монтерей Бей, вивчаючи дно океану біля берегів Каліфорнії, знайшли щось дивне. На одній з ділянок навпроти малонаселеного району під назвою Біг-Сур вони виявили близько 15 тисяч відносно невеликих заглиблень. Доповідь про відкриття була представлена на конференції Американського геофізичного союзу.

Район океану навпроти Біг-Сур став об’єктом пильних досліджень, оскільки тут хочуть побудувати морську вітроелектростанцію. Ще у 1999 році за допомогою гідролокатора тут були виявлені досить великі підводні кратери діаметром в середньому близько 170 метрів і глибиною близько п’яти метрів. Нове дослідження показало, що ці кратери перемежовуються «підводними віспинами» — поглибленнями меншого розміру.

Ці «віспини» мають діаметр близько 10 метрів, а глибину — не більше метра. Приблизно у третини з них знайдено скупчення викинутого людьми сміття, в якому ховаються риби та інші морські істоти. При цьому дно навколо заглиблень абсолютно чисте.

Фото, зроблене в одній з підводних ям / © MBARI

Учені поки не з’ясували, які могли бути механізми появи подібних заглиблень. Більш великі кратери пов’язували з підводними викидами метану, але ніяких слідів присутності газу в них не виявили. Якщо ці ями дійсно виникли в результаті газових викидів, то це сталося дуже давно.

Що стосується більш дрібних поглиблень — вони, швидше за все, виникли завдяки діяльності морських тварин. Останки великих риб або сміття, викинуте з човнів і кораблів, залучає дрібну живність, яка розробляла ґрунт навколо, створюючи яму на дні.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»