Технології

Помилка програміста призвела до заморожування $280 млн на криптогаманцях

1 млн токенів криптовалюти ефір, що в перекладі на традиційні гроші еквівалентно $280 млн, завис на сервісі Parity. Кошти можна ні зняти, ні переказати. Сталося це після того, як один з програмістів випадково видалив код, необхідний для нормального доступу до цифрових гаманців клієнтів, повідомляє Business Insider.

Невстановлений користувач з ніком devops199 випадково видалив бібліотеку, яка забезпечувала роботу гаманців, зареєстрованих з 20 липня і по сьогоднішній день. «Я випадково вбив її», — написав він у коментарі. В результаті зник доступ до мультипідписних гаманців, на яких зберігається $280 млн, або 1 млн ефірів.

Мультипідписні гаманці означають, що для доступу до них потрібно одночасно мати відразу кілька ключів. Наприклад, ключі кожного члена інвестиційного фонду або всіх засновників стартапу. Це вважалося одним з безпечних способів зберігати свої заощадження в крипті, тому до послуг Parity вдавалися компанії, що проводили ICO або великі приватні власники.

Зараз відомо, що від помилки програміста постраждав засновник Parity Гевін Вуд — у нього на рахунку виявилися заморожені $90 млн. Кому належать інші $190 млн не повідомляється. В компанії офіційно заявили, що кошти заморожені: вони не можуть бути зняті, їх неможливо кудись перевести. За найбільш песимістичними прогнозами, видалення бібліотеки торкнулося 20% всього випущеного ефіру.

Випадок в черговий раз доводить, що цифровим гаманцям і сервісам можна довіряти настільки, наскільки можна довіряти їх коду. Людський фактор не в перший раз призводить до великих втрат на крипторинку і зокрема на сервісі Parity. У липні шахраям вдалося отримати ефір на суму майже $32 млн через уразливість у новій версії прошивки Parity. Кажуть, що, намагаючись виправити цей липневий баг, програміст і видалив бібліотеку. До цього була зламана найбільша біржа криптовалют.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button