Технології

Створено біонічний лист, який перетворює CO2 і воду в паливо (відео)

Вчені з Гарвардського університету розробили систему, яка використовує сонячну енергію для розщеплення молекул води, а також бактерії, які «харчуються» воднем і «переробні» CO2 для одержання рідкого палива.

e5e4c9aba686927622d01e39dfd84530

За словами фахівців, технологія ефективніша, ніж процес фотосинтезу в рослинах. Ефективність використання сонячної енергії в системі становить 10%. Вчені назвали технологію «біонічний лист 2.0».

Раніше дослідникам вдалося використовувати сонячну енергію для отримання ізопропанолу. В якості каталізатора для виділення водню з води був застосований сплав з нікелю, молібдену і цинку. Однак у цьому випадку створювалися також активні форми кисню, що руйнують ДНК бактерій (Ralstonia eutropha). Щоб цього не сталося, дослідники були змушені підвищувати напругу, що знижувало ефективність системи. Необхідна для отримання водню енергія надходила від сонячних батарей.

 

Новий підхід передбачає використання нового каталізатора з кобальто-фосфорного сплаву, що дозволило знизити напругу і підвищити ефективність. Тепер крім ізопропанолу фахівці змогли отримувати ізобутанол і ізопентанол.

Дослідники також задіяли систему для виробництва полігідроксибутирата – попередника біопластика.

Біонічний лист складається з сонячної панелі і осередки з бактеріями, які займають нижню половину аркуша. Такий елемент здатний працювати без перерви протягом 16 днів. В даний час з розрахунку на 1 кВт-год використаної електроенергії бактерії витягують 130 г CO2 з 230 тис. літрів повітря, утворюючи при цьому 60 г ізопропанолу.

За словами вчених, подібні системи можна буде використовувати для отримання палива, насамперед, у країнах, що розвиваються.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button