Технології

Японія запустить на орбіту перший супутник з дерева

LignoSat2 — спроба скоротити кількість сміття на орбіті і запобігти забрудненню верхніх шарів атмосфери при знищенні пристроїв, що вийшли з ладу.

Японське космічне агентство (JAXA) планує влітку 2024 вивести на орбіту перший штучний супутник, зроблений з дерева, а не з металу. Дослідники випробували зразки матеріалів Міжнародної космічної станції (МКС).

Проєкт LignoStella Space Wood був запущений ще у квітні 2020 року. Дослідники з Кіотського університету протестували на орбітальній станції витривалість трьох видів деревини у космосі: берези Ермана, японської вишні та магнолії.

Зразки деревини випробовували у космічному середовищі протягом понад 290 днів на борту МКС. Після цього експериментальну установку повернули на Землю, де дослідники провели експертизу, яка включала випробування на міцність, аналіз елементного складу та кристалічної структури.

Деревина магнолії продемонструвала високу міцність, максимальну безпеку та оптимальні властивості для космічного середовища. Дослідники використовують її для розробки LignoSat2. «Команда зупинила свій вибір на відносно високій оброблюваності, стабільності розмірів та загальної міцності магнолії», — відзначається в повідомленні університету.

Вивчення матеріалу в умовах космічного простору важливе через надзвичайно суворі умови, що характеризуються значними коливаннями температури, впливом інтенсивних космічних променів та енергійних сонячних частинок.

Але навіть після десяти місяців у таких суворих умовах на зразках деревини не було жодних руйнувань чи деформацій, таких як розтріскування, короблення, лущення чи пошкодження поверхні.

Успішний запуск і демонстрація екологічно чистого супутника стане значним кроком на шляху вирішення проблеми забруднення космосу. Штучний дерев’яний супутник потенційно може зменшити виробництво найдрібніших шкідливих частинок алюмінію.

Коли традиційні супутники знову входять в атмосферу Землі, вони згоряють, вивільняючи крихітні частинки глинозему, які затримуються у верхніх шарах атмосфери протягом тривалого часу. Накопичення таких фрагментів може становити довгострокову загрозу екології Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button