Екологія

Понад 20 000 людей загинули від літньої спеки в Західній Європі

Вчені заявили, що аналіз надмірної смертності, різниці між кількістю смертей, що відбулися і очікуваними, виходячи з історичних тенденцій, дає чітке уявлення про загрози, створюваних глобальним потеплінням через зміни клімату. Літо 2022 року було найспекотнішим за всю історію спостережень, за даними Європейської служби зі зміни клімату Copernicus. Температура перевищувала 40 °C в Лондоні, в районах на південному заході Франції досягала 42 °C, а в Севільї і Кордові в Іспанії були встановлені рекорди 44°C.

За даними Управління національної статистики, в Англії та Уельсі з 1 червня по 7 вересня було зареєстровано 3271 додатковий випадок смерті, що на 6,2% вище, ніж у середньому за п’ять років.

Аналіз не дає конкретної оцінки смертності, пов’язаної зі спекою, але кількість смертей в середньому була вищою в дні спекотного періоду, ніж у дні, не пов’язані зі спекою. Випадки смерті від Covid-19 були виключені.

Згідно з даними, опублікованими Державним агентством охорони Здоров’я Santе Publique France, у літні місяці у Франції було зареєстровано 10 420 додаткових смертей.

Кожна четверта з цих смертей, або 2816, сталася під час однієї з трьох сильних хвиль тепла, що обрушилися на країну. Надмірна смертність була на 20% вищою в регіонах, де були оголошені червоні попередження про екстремальні температури.

За оцінками Інституту охорони Здоров’я Карлоса III, що підтримується державою, в Іспанії в період з червня по серпень було 4655 смертей, пов’язаних зі спекою.

Інститут Роберта Коха, Державне агентство охорони Здоров’я Німеччини, оцінює 4500 осіб, які померли в країні в літні місяці саме через екстремальні температури.

“Хвилі тепла є однією з найбільших загроз, пов’язаних зі зміною клімату. Високі температури щороку несуть відповідальність за тисячі смертей у всьому світі, про багато з яких не повідомляється. Громадськість залишається мало обізнаною про небезпеку, яку екстремальні температури становлять для здоров’я людини»,
— коментує дослідження доктор Фрідеріке Отто, старший викладач кліматології Інституту Грантема з питань зміни клімату та навколишнього середовища Імперського коледжу Лондона.

“Вчені пов’язують багато минулих теплових хвиль з антропогенними змінами клімату. Це означає, що спостережувані хвилі тепла стали більш імовірними або більш інтенсивними через антропогенні викиди парникових газів»,
– говорить доктор Юніс Ло, науковий співробітник Брістольського університету в галузі зміни клімату та здоров’я.

Фахівці вважають, що суспільству необхідно адаптуватися до екстремальної спеки. “Ми … повинні адаптуватися до спеки в довгостроковій перспективі. Це охоплює проектування будинків, шкіл і лікарень, які мають хорошу вентиляцію і запобігають перегріву, збільшення зелених насаджень і парків в містах і забезпечення доступності попереджень про спеку для всіх», — коментує дослідження доктор Юніс Ло.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments