Екологія

Agora Tower – зелене чудо Тайбея

На Тайвані ведеться будівництво екологічного хмарочоса, оповитого зеленими джунглями фруктових садів – за його проектування взявся французько-бельгійський альянс «Vincent Callebaut Architecture». З вигляду висотна будівля нагадує спіральну структуру ДНК.

Дві вежі, немов паростки плюща, обвивають порожнисте центральне ядро, що доходить до самого фундаменту. Таке архітектурне рішення було обрано не випадково: воно дозволяє сонячним променям проникати в усі куточки «Agora Tower» та максимально використовувати природне освітлення.

За ідеєю творців, на території висотки розкинуться справжні зелені джунглі – тут будуть вирощувати фрукти, ароматичні та лікарські рослини. Мешканці 40 розкішних апартаментів площею близько 540 квадратних метрів зможуть не виходячи з дому збирати врожай, вирощений своїми руками.

Ще одна хороша і досить затишна ідея архітекторів – зробити «живі» внутрішні стіни: замість бетону і фарби тут з’являться фіранки з зелених рослин. Таким чином планується забезпечувати оптимальну якість повітря в приміщеннях.

Зрошення всіх цих рослин здійснюватиметься завдяки ефективній системі збору та фільтрації дощової води. Ця інновація послабить тиск на міське водопостачання і додасть житловому комплексу більшої автономності. А для сучасного світу, який, як відомо, відчуває дефіцит ресурсів, це є найважливішим чинником подальшого розвитку.

Автономність – це, звичайно, добре. А зниження екологічного сліду – ще краще! Для цього в «Agora Tower» передбачено спеціально обладнане місце, де буде здійснюватися переробка харчових відходів у компост. Ці саморобні добрива знадобляться тут же – для підгодівлі висячих садів житлового комплексу.

Постачати екологічну споруду енергією будуть сонячні батареї, встановлені на даху. А низькоемісійне енергозберігаюче скло «Low-Е» пом’якшить надлишок сонячного тепла і світла в спекотні дні, і істотно скоротить втрати тепла в холодну пору року. Втім, це скоріше захід обережності – клімат Тайбея характерний м’якими і короткими зимами.

Можливий термін здачі готового об’єкта датується 2016 роком. Проте в якомусь сенсі «Agora Tower» випереджає свій час, і при всій корисності своїх ідей може виявитися не настільки ефективним, як хотілося б. Не варто забувати, що Тайбей – не лише столиця острівної держави Китайськой республіки, але важливий промисловий центр. Тут виробляється електроніка, різне обладнання, текстиль та багато іншого. Крім того, при населенні більше двох з половиною мільйонів чоловік нескладно уявити собі, наскільки тутешнє повітря «багате» на вихлопні гази …

Питання ось у чому: які шанси отримати корисний для здоров’я урожай фруктів, овочів або пряностей у таких умовах? Очевидно, що ми повинні спершу по максимуму створити навколо чистий екологічний простір – і «Agora Tower» стане саме одним з перших каменів у фундаменті світлого майбутнього.

У архітектурної «ДНК» є ще один плюс: екзотична висотка по праву може претендувати на звання одного з сучасних чудес світу, і на острівець потягнуться відвідувачі з усіх кінців світу (на сьогоднішній день туризм залишається невеликим, хоча і дуже важливим сегментом економіки Тайваню). А відвідати архітектурну новинку навряд чи хтось відмовиться – чого варті одні тільки пейзажі, що відкриваються з даху: гори, ущелини, пагорби, зелені масиви і блискучі стрічки річок.

Натхнення: facepla.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button