Екологія

Китаю вдалося покращити стан води в річках і озерах

Дослідники з Інституту географічних наук і досліджень природних ресурсів Китайської академії наук проаналізували дані за 15 років про якість внутрішніх прісних водойм в Китаї, а також їх реакцію на антропогенне забруднення.

Вчені виявили, що з 2003 року середньорічні концентрації двох важливих параметрів якості води — хімічної потреби в кисні і амонійного азоту — знизилися на національному рівні на 63% і 78%, відповідно.

На регіональному рівні північні річкові басейни показали відносно швидкі темпи зниження обох параметрів, у той час як якість води у більшості південних річкових басейнів знаходилося на високому рівні через відсутність антропогенних факторів. При цьому в країні існує досить сильна різниця між екологією в північних і південних регіонах.

Поліпшення якості внутрішніх поверхневих вод по всій країні в основному пов’язано зі скороченням викидів забруднюючих речовин в промисловому, сільському та міському житловому секторі, відзначають вчені.

При цьому дослідження якості води проводила Китайська академія наук, а не незалежні науковці та екологи. Тому надалі для підтвердження цих даних необхідно проводити нові дослідження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button