Людина

Як ваш імідж в соціальних мережах може відбитися на вашій особистій кар’єрі та фінансах

Приказка «Що у користувача на умі, то в інтернеті він вже сказав» з появою соціальних мереж стала ще актуальнішою. Втім, чому тут дивуватися? Кожен власник аккаунта в «Твіттері» і «Фейсбук» – сам собі редактор, талановитий режисер, примхлива зірка, оператор, сценарист … кого ще забули? Втім, неважливо, головне, що суть ви вловили: те, що ми могли приховувати від сторонніх у off-line житті, запросто викладаємо в мережу, при цьому активно обговорюючи цю інформацію і ділячись мало не найпотаємнішим. Не всі, звичайно, підхопили цю залежність, але «хворих» вистачає.

Аккаунт користувача – цифровий відбиток особистості

Соціальні мережі давно і безповоротно перетворилися на універсальні бази даних, джерело корисної інформації про особисте життя кожного користувача. Будь-який запис, репост, лайк, музичний трек, відео або фотографія можуть сказати про користувача більше, ніж він сам про себе знає. Не дарма ж вже довгий час психологи на основі даних з соц. мереж тренуються в складанні повного портрета жителя «всесвітньої павутини».

Ось, наприклад, група дослідників Массачусетського технологічного університету провела невеликий експеримент. В результаті якого з’ясувалося, що користувачі Facebook і ВКонтакте та інших соц. мереж зовсім не прагнуть створити свій ідеальний віртуальний портрет. Навпаки, вони точно відтворюють цифровий зліпок своєї особистості. І свою надмірну відвертість завсідники соц.мереж аргументують досить невибагливо: кому треба, той завжди все дізнається.

Можете навіть не сумніватися, вже давно знають. І, як правило, знають навіть ті, чия обізнаність про ваше особисте життя вас вже точно не потішить. Уявіть собі наступну ситуацію: ви приходите в банк, щоб оформити кредит. І замість позитивної відповіді отримуєте відмову, основою для якої буде обширне і провокаційне портфоліо з Вконтакте. І це не жарт, такий результат подій цілком імовірний, якщо ви будете бездумно писати в інтернеті все, що спаде на думку.

Аналітики звертають увагу навіть на те, за допомогою якого пристрою ви заходите в мережу, в яких країнах відпочиваєте, в які магазини ходите. Психологічний портрет людини можна скласти по тому, які ЗМІ він читає, де навчається і працює.

Причому, саме дивне, що вирішити цю проблему, залишаючись непоміченим і ігноруючи соціальні мережі, теж не вихід. Відсутність профілю дає розуміння того, що вам є, що приховувати.

Банк не видасть вам кредит, якщо …

Одного відвідування вашої сторінки в соціальній мережі може цілком вистачити, щоб банк відмовився від співпраці з вами. Профіль будь-якого користувача теоретично дозволяє побачити те, що безпосередньо скаже про його кредитоспроможность.

1. Про неблагонадійность потенційного клієнта можуть говорити його особисті фотографії у п’яному вигляді і безліч знімків з різних нічних клубів.
2. Велика кількість «неблагонадійних» друзів. Можливо, любителі випити, агресивні тролі і хлопці в кепках і спортивних штанях в реальності дуже хороші люди, але фінансові установи навряд чи будуть копати настільки глибоко. Бажано також не вступати в співтовариства типу «Як обдурити банк», «Як не платити кредит».
3. Якщо ви вже взяли дорогий смартфон і при цьому прострочили виплату, постарайтеся не описувати в мережі всі радості від володіння таким чудовим гаджетом. Швидше за все, банк не упустить можливості нагадати вам про борг, запостивши відповідне повідомлення на вашій сторінці. І найімовірніше, вас відразу ж занесуть до «чорного списку».
4. Взагалі нічого не говорити про себе в соціальній мережі або видалити сторінку – не найкраще рішення. Банк запідозрить вас в приховуванні і небажанні йти на контакт, і довго думатиме, співпрацювати з вами чи ні.
5. Якщо ваш соціальний статус не відповідає сумі бажаного кредиту, відмова гарантована. Банківські установи набагато лояльніше поставляться до людини, в особистих фото якого фігурують особисті автомобілі, дорогі гаджети, подорожі за кордон та інше.

Залишається відкритим лише одне питання: чи законно таке використання банками інформації з соціальних мереж? З одного боку, подібні фінансові установи не мають права передавати в кредитні бюро дані без згоди власника аккаунта. А з іншого – закон не забороняє банкам використовувати отримані відомості. Тому краще все ж заздалегідь налаштуватися на те, що ваша сторінка в соціальній мережі або блозі буде детально вивчатися.

Можна поскаржитися на свою роботу в інтернеті. Але не потрібно …

На професійних соціальних мережах на кшталт LinkedIn користувачі, як правило, ведуть себе так, щоб не вдарити в бруд обличчям і демонструють виняткові особистісні та ділові якості. Це й зрозуміло, адже такі сайти існують тільки для того, щоб люди знаходили престижну роботу і піднімалися вгору по кар’єрних сходах. А сервіси типу Twitter або Facebook на компромат не скупляться, оскільки саме тут користувачі скидають всі маски, ведуть відверті розмови, пліткують, дуріють … І така поведінка може завдати іміджу людини серйозної шкоди.

Один з працівників шведського автомобільного концерну Volvo на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав: «Ще один робочий день у цьому дурдомі». Необережного колегу підтримали ще двоє співробітників компанії, прокоментувавши цю замітку в неприємних для роботодавця тонах. Думаю, не потрібно говорити про те, яка доля їх чекала – всім трьом вказали на двері.

І описаний випадок – не перший і не останній, коли через записи в соціальних мережах або блогах люди мали проблеми зі своїм начальством або зовсім залишалися без роботи.

Кричати про свободу слова чи все-таки бути обережніше?

Роботодавці з великим завзяттям стежать за своїми співробітниками і за претендентами на вакантні місця. Мова може йти про пошук відгуків викладачів, колишніх колег, друзів. І нерідко така інформація допомагає краще зрозуміти особистість людини.

Природно, що з цією інформацією вони можуть «накопати» стару переписку з колишнім коханим або компрометуючі фотознімки. Чи етично це з їхнього боку, питання риторичне. Роботодавці все одно шукатимуть про вас додаткові факти крім резюме, хочете ви того чи ні. І взагалі, що проблему етичності навіть не варто розглядати: в інтернеті анонімності не існує. Ви негласно вже дозволили кожному бажаючому знати про вас більше, ніж потрібно.

Керівники переглядають фотографії, відкриту переписку людини, що їх цікавить. Їх можуть зацікавити фрази про місце поточної роботи або коло спілкування користувача. До речі, є компанії, які досить педантично ставляться до комерційної таємниці. Їх-то і насторожують особисті або сімейні фото і занадто відверті висловлювання у відкритому доступі. Втім, у кожної компанії свої принципи і стандарти.

Тому потрібно розуміти, який образ ви створюєте в інтернеті: ви можете просто заливати на свій аккаунт все підряд або ретельно продумати свій образ і особистий імідж. І в тому і в іншому випадку вас будуть оцінювати. Просто оцінки будуть кардинально різні. І якщо вас хвилює ваша кар’єра, вам доведеться підкорятися правилам «цензури», адже в будь-якому випадку інтернет – це публічний простір і тут потрібно жити за встановленими правилами.

Як створити успішний бренд самого себе?

Недоторканність приватного життя в інтернеті відсутня повністю. У блогах, соціальних мережах ми залишаємо цифровий відбиток, іноді навіть не докладаючи до цього особливих зусиль. Перше, що ви повинні усвідомити: якщо вам є, що приховувати, цього не повинно бути в режимі онлайн. А друге – використовуйте інтернет для створення власного бренду.

1. Зробіть професійне фото

Це перший і, мабуть, один з найважливіших пунктів. Успішні люди завжди намагаються не тільки робити все на вищому рівні, але й виглядати аналогічно. Тому, по-перше, видаліть з мережі всі фотографії, які могли б вас скомпрометувати і на яких ви виглядаєте, м’яко скажемо, не дуже. По-друге, замовте фотосесію у професійного фотографа. У «світовій павутині» все двомірне, тому одна ваша фотографія коштує більше, ніж ви можете собі уявити.

2. Скромність в інтернеті не прикрашає

Приділіть увагу своїм сильним сторонам і створюйте позитивний образ самого себе. Наприклад, якщо ви зробили відмінну роботу, розкажіть про це в інтернеті. Використовуйте сторінку в блозі, соцмережі та інших масмедіа, щоб продемонструвати свою цінність і значимість. І в цьому випадку, скромність може тільки нашкодить.

3. Пишіть в Twitter’e

Чи вірите ви чи ні, але саме Twitter – найпотужніший мережевий інструмент для знайомства з людьми з самих різних галузей.

4. Використовуйте професійні медіа майданчики

Зареєструйтесь на професійній мережевий платформі і намагайтеся бути якомога активнішим. Приєднуйтесь до обговорення в групах, задавайте грамотні питання і професійно відповідайте іншим користувачам. Такий обмін інформацією дасть зрозуміти, що ви – авторитет у своїй галузі.

5. Публікуйтеся у відомих блогах

Авторитетні блоги є в будь-якій галузі. Чому б не почати дописувати в один з них? Публікації від вашого імені додадуть ще один плюс до вашої карми.

6. Створіть свій власний блог

Ви можете писати замітки на будь-якому майданчику. Навіть цікава замітка в соціальній мережі може привернути до вас увагу. Пишіть про свій унікальний досвід і ваш блог знайде своїх послідовників. І потім за допомогою блогу ви себе персоналізіруете так, як не зможете зробити коротким оновленням статусу на Facebook.

Автор Влад Revolver Lab

Натхнення: lifehacker.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button