Поради

Поради щодо вибору металочерепиці – повний огляд

Металочерепиця являє собою профільовану покрівельну сталь, із захищеним кольоровим полімерним покриттям. За зовнішнім виглядом вона імітує натуральну черепицю, що стає можливим завдяки високотехнологічному обладнанню, на якому вона виробляється. Вибираючи металочерепицю необхідно враховувати її характеристики, щоб дах була красивим і функціональним.

Що врахувати при виборі листів металочерепиці

Основні критерії вибору

Перед покупкою важливо врахувати наступні параметри, які впливають на термін експлуатації:

 • Товщина.
 • Ступінь оцинковки.
 • Полімерне покриття.
 • Наявність додаткових добавок.

Загальноприйнятим стандартом якості вважається товщина металу – 0,5 мм. Через економію, деякі виробники випускають листи 0,4 мм. Вага такого покриття буде меншою на 25% від листа 0,5 мм. Як наслідок матеріал дуже швидко деформується. Ступінь стандартної оцинковки повинна дорівнювати 275 г / м2. Як у випадку з товщиною листа, виробники економлять і використовують сировину зі ступенем оцинковки 225 г / м2 або 180 г / м2. Від того залежить цена металлочерепицы та її довговічність. Якщо вибирати, на чому заощадити при виготовленні даху, то краще на товщині оцинковки.

Нові технології з виготовлення цього покрівельного матеріалу допускають додавання в цинкове покриття алюмінію. Завдяки цьому досягається кращий ефект стійкості стосовно до атмосферних явищ. Якщо в процесі монтажу на покритті даху з’являються подряпини, то алюміній, внаслідок окислення, створить захисну плівку, а це запобігає корозії. Хороша металочерепиця повинна мати гарантійний термін від 15 і до 35 років.

28-09-15-foto-600x415-3

На схемі структура листа металочерепиці

Перед тим як вибрати металочерепицю, важливо врахувати ще один момент – профілювання. Профіль впливає на складність монтажних робіт і на зовнішній вигляд покрівлі. Якщо профіль неякісний, то кожен стик на покрівлі буде видно. Виконати його попереднє стикування найкраще безпосередньо в магазині.

Щоб листи не були занадто «галасливі», на лицьову сторону наноситься мінеральний гранулит. Цей матеріал пом’якшує удари дощу. Таке покриття додає характерну фактуру натуральної черепиці. Мінеральне посипання надає додатковий захист від можливих іскор, відкритого полум’я.

Розмір листа. Який краще вибрати?

Залежно від фірми виробника стандартна довжина варіюється від 0,45 м і до 6,05 м. Найменшу довжину виготовляють закордонні компанії, наприклад, Gerard. Марки профільованих листів мають 6 метрів, виготовляється для оздоблення дахів виробничих будівель. Їх замовлення і вибір здійснюється індивідуально. Середня стандартна довжина коливається в межах 1,8 – 2,1 м.

28-09-15-foto-600x392-4

Пристрій листа металлочерепиці

Ширина готового продукту залежить також від заводу виробника. Вона коливається в районі 0,45 м – 1,2 м. Важливо враховувати різницю корисної і повної ширини листа. Це значення відрізняється від величини нахлеста. Повна ширина довша від корисної, в середньому на 20-50 мм. При виборі необхідно враховувати всю довжину ската і карниза, так як кріплення здійснюється за урахуванням виступу в 40 мм від будинку.

Особливості полімерного покриття і вибір кольору

Якість металочерепиці безпосередньо залежить від покриття:

 • Пурал. У його основі лежить поліуретан, стійкий до неакуратного монтажу та агресивних природних впливів.
 • Матовий поліестер. Відрізняється стійкістю кольорів і механічною стійкістю. Наноситься товщиною 35 мкм.
 • Поліестер. Використовується при будь-яких кліматичних умовах. Товщина покриття 25 мкм.
 • Полівінілфторид. У його складі використовується акрил, сприяючий стійкості до ультрафіолетових променів. Покриття наноситься шаром 27 мкм.
 • Пластизол. Наноситься товстим шаром. Стійкий до грубостей при монтажі та до агресивних дій природи.

Серед перерахованих вище покриттів поліестер вважається найбільш популярним і доступним через низьку ціну, але очікувати від нього надійності та якості немає сенсу. До найпривабливіших полімерів відносяться полівінілфторид і пурал, що надає покрівлі і всьому будинку індивідуальний і презентабельний вигляд. У них строго витримано відповідність ціна / якість.

При виборі кольору також слід враховувати кілька важливих факторів. Наприклад, ландшафт і дизайн будинку. При виборі темної металочерепиці дах буде сильно нагріватися під впливом сонячних променів. Якщо в мансардному приміщенні будинку вентиляція виконана неправильно, то під покрівлею буде спекотно і задушливо. Якщо обрані світлі тони, то на листах металочерепиці будуть сильно видно будь-які забруднення. Фарбування полотна повинно бути виконано рівномірно. У виборі кольору металочерепиці для даху потрібно знайти золоту середину.

28-09-15-foto-600x694-1

Різновиди металочерепиці

Правильне зберігання

Для зберігання профільованих листів потрібно створити ідеальні умови:

 • Місце зберігання. Приміщення має бути закритим і недоступним для потрапляння прямих сонячних променів та атмосферних опадів. Інакше всередині утворюється конденсат.
 • Спосіб розміщення. На рівну горизонтальну поверхню укладаються дерев’яні бруски 50 ? 100 мм з інтервалом 2 м. Довжина бруска повинна перевищувати ширину пачки. При висоті гофри 8 мм можна допустити провисання пачки, тому брусок укладається частіше.
 • Умови зберігання. Не допускаються механічні пошкодження, вплив відкритого полум’я і агресивних рідин, зсув листів по відношенню один до одного. Забороняється зіткнення з чорним металом і міддю. Після доставки профільованих листів термін зберігання повинен не перевищувати 2 тижні.
 • Біля листів металочерепиці не допускається проводити зварювальні роботи або роботи з болгаркою. При покупці кожен лист має спеціальну захисну плівку. Вона не повинна залишатися на ньому більше 1 місяця.
 • Забороняється зберігати металочерепицю із захисною плівкою під прямим попаданням сонячних променів. Це призводить до зміни властивостей клею, усунути плівку буде складно. Для цієї мети обладнується дах або невеликий навіс.

Як формується ціна на готову продукцію?

Ціноутворення залежить від декількох параметрів:

Товщина металу.

 • Виробник імпортний / вітчизняний.
 • Клас цинкового металу.
 • Наявність маркування.
 • Вид покриття.
 • Прокат під замовлення або покупка мірних листів.
 • Упаковка готової продукції.
 • Метод доставки.

28-09-15-foto-600x206-5

Яку вибрати металочерепицю – з полімерним покриттям або без

Ціна безпосередньо залежить від виробника. Імпортна металочерепиця завжди дорожча від вітчизняної. Однак куплений зарубіжний бренд буде гарантією якості. Впливає і технологія виробництва, а саме товщина цинкового покриття. Товстий шар цинку і сталі додає не тільки суму на ціннику, але і тривалий термін служби на даху. Полімерне покриття має різну вартість. Деякі дешеві види матеріалу підійдуть для тимчасових споруд, подорожче краще купувати для капітального будівництва будинку. Крім практичності покриття виконує естетичне навантаження. Тому за красиву покрівлю по зовнішніх параметрах доведеться переплатити. Кількість хвиль і типорозмірів також впливає на ціноутворення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button