Здоров'я

Як зупинити нічні судоми

Від раптових судом, що застають зненацька посеред ночі, страждають близько 60% дорослих. Судома відбувається, коли нерви, що передають сигнали в м’язи, видають занадто багато «повідомлень» одночасно. Таке порушення в сигналах найчастіше відбувається при тривалому сидінні або лежанні, наприклад, під час нічного сну.

Як не дивно, нічні судоми частіше відбуваються в теплі місяці. Причиною цього може бути підвищений рівень вітаміну D. Харчування відіграє роль у регулюванні росту і відновленню м’язових волокон, що, в свою чергу, може посилати збільшення сигналів в м’язовому механізмі.

З віком нічні судоми стають більш частими і болісними. Після 50 кількість нервових клітин починає скорочуватися, а це значить, що на клітини, що беруть участь у «спілкуванні» мозку і м’язів, накладається підвищене навантаження, що призводить до збоїв. На щастя, такі спазми зазвичай нешкідливі.

Розтяжка м’язів і сухожиль перед сном допоможе запобігти їх вночі. Якщо ж судома розбудила вас від сну, боротися з нею потрібно тими ж методами — робити розтяжку на ці м’язи. Першим ділом потрібно встати з ліжка і походити або пострибати близько хвилини, або поки біль не пройде.

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button