Екологія

Розробка африканських торфовищ несе загрозу клімату всієї планети

Влада Демократичної Республіки Конго збирається виставити на аукціон ділянки африканських боліт для розвідки нафти.

Поява промислової інфраструктури та діяльність нафтовиків у Конго може призвести до катастрофічних наслідків для клімату. Річ у тім, що африканські болота вважаються одними з найголовніших поглиначів вуглецю на Землі. Торфовища ефективно знижують нагрів планети.

Тим часом влада країни має амбітні плани щодо використання ресурсів екосистеми. Передбачається, що місцеві родовища можуть містити до 16 мільйонів барелів нафти.

Розробка торфовищ призведе до висушування боліт і вивільнення всього накопиченого запасу CO2 в атмосферу. Окремі ділянки містять близько 30 мільярдів тонн вуглецю — це приблизно 82% річних глобальних викидів вуглекислого газу.

Захист африканських боліт в інтересах Конго ще й тому, що їх розробка може поставити під загрозу знакова для країни угода про збереження лісів, підписана з Центральноафриканською лісовою ініціативою (CAFI) на торішній кліматичній конференції COP26 в Глазго.

Згідно з нею країна протягом 5 років повинна буде отримувати 500 мільйонів доларів на збереження лісів. Але тільки в тому випадку, якщо будуть виконані основні вимоги Угоди. Розробка торфовищ і подальше руйнування екосистем навколо них частиною Угоди не є, а значить ДРК ризикує втратити ці надходження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button