Екологія

США повністю відмовляться від автомобілів з ДВЗ до 2035 року

Повна заборона продажів автомобілів з традиційними двигунами внутрішнього згоряння почне діяти у 2035 році. Про це на кліматичній конференції у Глазго (СОР26) заявив спецпредставник президента США з клімату Джон Керрі, передає Autogeek.

Auto Travel in Norway Фото Від konstantinyolshin

«Президент Байден поставив амбітне завдання, яке передбачає, що 50% машин, що продаються в Америці, до 2030 року будуть електричними, а до 2035, ми сподіваємося, — 100%. Ford та General Motors підписалися на це, вони впевнені, що це гарний план», – сказав Керрі.

Цього літа Ford, General Motors та автомобільний концерн Stellantis, утворений на початку 2021 року злиттям французької Groupe PSA (Peugeot і Citroen) та італо-американського альянсу Fiat Chrysler Automobiles (FCA), заявили про намір до 2030 року наростити продажі електромобілів на американському ринку до 40-50%.

На думку автовиробників, досягти такої мети вони зможуть лише за підтримки та сприяння з боку уряду. Зокрема, за допомогою підвищення податкових пільг для покупців електротранспорту та створення необхідної інфраструктури.

Так, до Конгресу США подано законопроєкт, який передбачає додатковий податковий кредит у розмірі 4500 доларів для електромобілів «Великої детройтської трійки», до якої входять Chrysler Group LLC, General Motors та Ford Motor Company. Тобто електромобілі цих марок можна буде придбати зі знижкою у 12 000 доларів. Тоді як іншим доведеться задовольнятися пільгою у 7500 доларів, яка діє зараз. Це обурило інших виробників електромобілів, заводи яких розташовані на території США. Зокрема, Honda, модельна лінійка якої буде повністю електричною до 2040 року.

Повністю перейти на електромобілі планують й інші компанії. Наприклад, Jaguar відмовиться від ДВЗ вже після 2025 року, Volvo – у 2030, Audi – у 2033 році. Також над електрифікацією своїх «європейських» лінійок працюють General Motors й Ford, а до 2035 року з ринку Європи зникнуть бензинові та дизельні автомобілі Hyundai.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments