Головна / Екологія / Дефіцит води душить економіку Індії

Дефіцит води душить економіку Індії

Індія переживає найважчу в історії кризу водопостачання: близько 600 млн осіб щодня стикаються з нестачею води, відзначає урядовий аналітичний центр.

У доповіді Національного інституту перетворення Індії (Niti Aayog), який спирається на статистичні дані 24 з 29 штатів другої найнаселенішої країни світу, підкреслюється, що криза «лише погіршиться» у найближчі роки.

Автори дослідження також попереджають, що на тлі неухильно зростаючого попиту до 2020 р. в 21 місті Індії, швидше за все, закінчаться поверхнево-ґрунтові води.

Все це ставить під загрозу продовольчу безпеку країни, оскільки 80% води використовується в сільському господарстві, зазначає британський телеканал BBC.

Дефицит воды душит экономику Индии
Карта достатності водних ресурсів Індії

Індійські мегаполіси і невеликі міста регулярно залишаються без води в літній час року, оскільки не вистачає інфраструктури для доставки водопровідної води в кожен будинок.

Сільські райони також серйозно страждають від відсутності доступу до чистої води (84% домогосподарств не мають водопровідної води). Вони не можуть покладатися на поверхнево-ґрунтові води через рідкісні дощі і того факту, що підземні води все частіше використовуються для сільського господарства, коли мусонні дощі затримуються або вони нетривалі.

Згідно з доповіддю близько 200 тис. людей щорічно помирають через відсутність доступу до чистої води.

Багато хто в підсумку покладаються на приватних постачальників води або автомобілі-цистерни, оплачувані місцевою владою. Довгі черги людей з бідонами, які очікують питну воду у автоцистерни або громадської колонки, звичайне видовище в Індії.

По мірі збільшення населення в мегаполісах, тиск на міські водні ресурси, як очікується, буде тільки збільшуватися. Згідно з прогнозами експертів, до 2030 р. попит перевищить пропозицію більш ніж у два рази.

Дефицит воды душит экономику Индии

Дефіцит води також призведе до втрати 6% валового внутрішнього продукту (ВВП) Індії.

Деякі індійські штати, однак, демонструють більш ефективну роботу в забезпеченні водою населення, ніж інші регіони. Так, Гуджарат, що на заході країни, очолює список найбільш успішних штатів у цій сфері. За ним слідують Мадхья-Прадеш (Центральна Індія) і Андхра-Прадеш (південна частина).

П’ятнадцять з 24 штатів поліпшили роботу порівняно з минулим роком, що дозволило авторам доповіді укласти, що «управління водними ресурсами поліпшується».

Проте як і раніше викликає занепокоєння той факт, що зайняйвших найнижчі сходинки рейтингу штати (Уттар-Прадеш і Харьяна на півночі або Біхар і Джаркханд на сході) проживає майже половина населення Індії. У цих штатах також виробляється основна частина сільськогосподарської продукції країни.

Іншою проблемою є відсутність точних даних про те, в яких обсягах домогосподарства і різні сектори економіки споживають воду, підсумовують автори дослідження.

 
comments powered by HyperComments