Земля

Навколишнє середовище впливає на імунітет сильніше, ніж гени

Імунолог Марк Девіс (Mark Davis) з Стенфордського університету (США) і його колеги використовували класичний метод близнюків для дослідження впливу генетики і середовища на формування імунної системи людини. З’ясувалося, що у однояйцевих близнюків вона занадто різниться, що не дозволяє списати різницю на генетичні чинники. Результати дослідження опубліковані в журналі Cell.

16-01-15-foto-600x401-1

Для дослідження вчені запросили 210 пар однояйцевих і різнояйцевих близнюків у віці від 8 до 82 років. У кожного з них були взяті зразки крові, а також виміряно більше 200 параметрів щодо роботі імунної системи, у тому числі кількість кожної з 95 видів клітин імунної системи і кожного з 51 видів білків.

[ads2] Були виявлені відмінності в особливостях імунної системи у однояйцевих близнюків настільки сильні, що їх можна пояснити тільки впливом факторів середовища. У половині вимірювань і зовсім не було знайдено впливу генетичних факторів. Крім того, більш молоді близнюки виявилися більш схожими один на одного, ніж пари старшого віку. Це також є додатковим доказом впливу на імунну систему зовнішніх чинників, адже чим далі, тим більше має вплив середовище.

Вчені також спеціально вивчали реакцію імунної системи на вакцину від грипу у близнюків. Відомо, що одні люди реагують на вакцину сильніше, ніж інші, їх організм виробляє у відповідь більше антитіл до вірусу. Якщо ці відмінності закладені на генетичному рівні, у однояйцевих близнюків реакція повинна бути ідентичною. Однак цього не сталося, реакція була різною, мабуть, залежала вона від того, які штами вірусу вже раніше вражали організм одного або другого з близнюків.

Читайте також: Сімейне насильство залишає генетичний відбиток на дітях

За підсумками цієї роботи дослідники роблять висновок про високу значимість факторів середовища у формуванні імунітету. Таким чином, імунна система кожного з нас з віком набуває все більше індивідуальних рис, а від нашої поведінки, повсякденних звичок, місця проживання і так далі залежить набагато більше, ніж іноді прийнято вважати.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button