Земля

Потепління клімату призводить до масової загибелі птахів у США

Загадкові епідемії ботулізму, які періодично вбивають десятки тисяч птахів на півночі США, були породжені “цвітінням” зелених водоростей у водах Великих американських озер, йдеться в статті, опублікованій в Journal of Applied Ecology.

“Наші спостереження показують, що підвищення температури озер веде до бурхливого розмноження водоростей, що, в свою чергу, призводить до масової загибелі птахів. В майбутньому, вода буде прогріватися ще більше, що може призвести до почастішання подібних спалахів ботулізму”, — пише Керін Принц (Karine Prince) з університету Вісконсіна в Медісоні (США) і її колеги.

Починаючи з 1960 років, жителі півночі Сполучених Штатів і півдня Канади стали помічати, що місцеві водоплавні птахи кожні кілька років починали масово гинути від ботулізму та інших імовірно бактеріальних інфекцій. Незважаючи на те, що подібні епідемії є небезпечною не тільки для пернатих, але і для громадського здоров’я, їх коріння залишалися загадкою для вчених.

Принц і її колеги змогли розкрити цю таємницю, скориставшись допомогою простих громадян, які погодилися патрулювати береги озер і повідомляти екологам про всі випадкі дивної смерті птахів. Спостерігаючи подібним чином за пернатим населенням Великих озер протягом останніх семи років, вчені змогли з’ясувати, що викликало ці епідемії, зіставивши результати спостережень добровольців зі супутниковими знімками.

Як виявилося, птахи заражалися ботулізмом зовсім не випадковим чином — осередки масової загибелі птахів були зосереджені у певних регіонах озера Мічиган і його “сусідів”, для яких були характерні відносно високі температури поверхні. Тепла вода, у свою чергу, змушує водорості активно розмножуватися, в результаті чого концентрація кисню в цих ділянках водойми різко знижується.

Це створює ідеальні умови для розмноження бактерій, пов’язаних з розвитком ботулізму. Подібна теорія, як вважають вчені, добре пояснює те, чому спалахи цієї хвороби відбуваються сьогодні частіше, ніж у минулому — сьогодні температури вод Великих озер стали помітно тепліше, ніж у минулому, завдяки глобальному потеплінню і почастішання епізодів аномальної спеки.

Найближчим часом учені планують продовжити спостереження за поширенням ботулізму серед птахів для оцінки того, яку загрозу ці спалахи можуть нести для самих пернатих і для жителів прибережних територій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button