Земля

Людству загрожує 320 тисяч невідомих вірусів

За прогнозами учених, сотні тисяч зоонозних вірусів, ще невідомих науці, можуть загрожувати людині.
Міжнародна група учених-вірусологів назвала приблизну кількість невідомих вірусів, потенційно небезпечних для людей. За підрахунками експертів, для людства несуть небезпеку мінімум 320 тисяч нових вірусів, поширених в дикій природі серед ссавців.

Відомо, що приблизно 70% вірусних захворювань, таких як ВІЛ(СНІД), лихоманка Західного Нілу, лихоманка Эбола, атипова пневмонія і грип, є зоонозними інфекціями, тобто ті, що передаються від тварин людині. При цьому в дикій природі поширені віруси, які досі ще невідомі ученим.

“За останні десятки років ми зіткнулися із загрозою пандемій, не знаючи при цьому, скільки ще вірусів приховано в дикій природі”, – говорить керівник наукової роботи, президент некомерційної організації EcoHealth Alliance Петер Дашака. За його словами, вчені вчинили справжній прорив, з’ясувавши, що існують не мільйони невідомих вірусів, а тільки декілька сотень тисяч. З урахуванням сучасних технологій фахівці зможуть швидко ідентифікувати кожен вірус на планеті, говорить він.

Перші дослідження пройшли в джунглях Бангладеша, де мешкають летючі лисиці(рукокрилі з сімейства криланів), які є природними носіями вірусу Nipah, – збудника енцефаліту і респіраторних захворювань. Учені зібрали 1897 зразків біологічного матеріалу цих тварин, а потім в лабораторії виявили в них 55 вірусів, з яких тільки п’ять були до цього відомі. 50 з них було виявлено вперше, включаючи 10 вірусів сімейства Nipah.

Використовуючи статистичний метод, учені зробили висновок, що існує ще три невраховані рідкісні віруси – таким чином, цифра виросла до 58. Далі це число було поширене на 5486 видів ссавців, і виявилось, що приблизне число невідомих вірусів може складати близько 320 тисяч. Втім, за словами учених, ця цифра доки є лише відправною точкою для подальших досліджень і, очевидно, в майбутньому ще виросте. Для того, щоб виявити усі ці віруси, знадобиться приблизно $6, 3 млрд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button