Екологія

Потепління всього на 2 ° C призведе до вивільнення мільярдів тонн вуглецю в ґрунті

Нове дослідження припускає, що глобальне потепління на 2 ° C призведе до викиду близько 230 мільярдів тонн вуглецю з ґрунту. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених під керівництвом Університету Ексетера, результати дослідження публікує журнал Nature.

Image by Jody Davis from Pixabay

Ґрунт по всьому світі містить у два-три рази більше вуглецю, ніж атмосфера, а вищі температури прискорюють його розкладання. Цей процес скорочує кількість часу, яке СО2 проводить в ґрунті, прискорюючи процес його кругообігу.

У новому дослідженні вчені уточнили дані по чутливості кругообігу вуглецю та співвіднесли з даними по глобальному потеплінню. Нове дослідження знижує невизначеність у майбутніх прогнозах зміни клімату вдвічі, підкреслюють експерти.

За оцінками вчених, при потеплінні на 2 ° C (вище доіндустріального рівня) виділиться 230 млрд тонн вуглецю. Це в чотири рази перевищить загальний обсяг викидів в Китаї і у два рази – в США за останні 100 років.

«Наше дослідження виключає найбільш екстремальні прогнози, але, проте, передбачає істотні втрати вуглецю в ґрунті через зміну клімату на 2 ° C. І ми навіть не враховуємо втрати вуглецю через танення вічної мерзлоти », – пояснює співавтор дослідження, доктор Сара Чадберн з Університету Ексетера.

Цей ефект називають «позитивним зворотним зв’язком» – коли зміна клімату викликає побічні ефекти, які сприяють подальшій зміні клімату, погіршуючи ситуацію.

До цього вчені не розуміли як вуглець в ґрунті буде реагувати на глобальне підвищення температури. Тому експерти не могли передбачити, як цей процес вплине на майбутнє клімату Землі. Щоб вирішити цю проблему, дослідники використовували нову комбінацію даних Earth System Models. Вони моделюють клімат і вуглецевий цикл, а потім роблять прогнози зміни клімату.

Сучасні моделі припускають похибку близько 120 мільярдів тонн вуглецю при середньому глобальному потеплінню на 2 ° C. Нове дослідження знижує похибку приблизно до 50 млрд тонн вуглецю.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button