Екологія

Океани нагріваються так, ніби кожну секунду вибухає кілька атомних бомб

За останні 150 років глобальне потепління нагріло земні океани так, ніби кожну секунду вибухала атомна бомба, повідомляє нове дослідження. Понад 90 % тепла, яке затримують парникові гази, викинуті людиною, поглинається океаном, і лише кілька відсотків нагрівають повітря, землю і льодовики. Цей величезний обсяг енергії впливає на підйом рівня моря і робить урагани сильніше.

Більша частина тепла «зберігається» в глибинах океану, але вимірювати їх температуру почали тільки в останні десятиліття. Існуючі оцінки тепла, яке поглинули океани, покривають лише період до 1950 років. Нова робота змогла оцінити температуру океанських глибин аж до 1871 року. Вчені кажуть, що знати про зміни температури океану в минулому важливо для прогнозування клімату.

Середній рівень нагрівання океану за 150-літній період дорівнює вибуху 1,5 атомної бомби в Хіросімі в секунду. Але нагрівання прискорилося в останні десятиліття, і зараз еквівалентно 3-6 атомним бомбам в секунду. Загальна кількість тепла, що ввібрали в себе океани за останні 150 років, в 1000 разів більше обсягу енергії, яка використовується за рік усім населенням Землі.

Дослідження було опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences і об’єднало вимірювання температури поверхні океану з 1871 року з комп’ютерними моделями океанічної циркуляції.

Нова робота допоможе дослідникам робити більш точні прогнози підйому рівня моря для різних регіонів у майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments