Екологія

Окислення океанів знищить середовище проживання коралів до 2100 року

Підвищення кислотності океанів призведе до повного зникнення середовища проживання коралів до 2100 року. До такого висновку прийшли дослідники з Гавайського університету в Маноа, робота яких опублікована в журналі Американського геофізичного союзу.

Океани відіграють важливу роль у вуглецевому циклі планети — вони поглинають і зберігають вуглекислий газ з атмосфери Землі. Однак нинішні обсяги викидів створюють велике навантаження на морських жителів — у разі надлишку СО2 рівень pH у воді різко знижується.

Від цих змін страждають молюски, морські тварини з екзоскелетом і корали, коли вуглекислий газ змішується з морською водою, відбувається хімічна реакція, яка підвищує кислотність води. Окислення пригнічує здатність організмів до розмноження і знижує захисні властивості їх імунної системи.

У новому дослідженні вчені склали модель впливу потепління окислених океанів на середовище проживання коралів. Робота показала, що в найближчі 20 років для 70-90% коралів повністю зникнуть умови, придатні для існування.

Потім учені склали іншу модель, в якій припустили, що замість загиблих коралів будуть висаджені вирощені в лабораторії корали. Моделювання показало, що і в цьому випадку всі представники цього типу морських безхребетних загинуть до 2100 року, оскільки окислення океану не дозволить їм рости і розвиватися.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button