Екологія

У Гренландії зафіксовані рекордні темпи танення льоду та снігу (відео)

Вчені б’ють на сполох: в Гренландії зафіксовані рекордні темпи танення льоду та снігу. Тільки за липень 197 млрд тонн води стекли з крижаного покриву острова в Світовий океан, піднявши його рівень на пів міліметра.

Сьогоднішні темпи танення крижаного щита можуть зрівнятися тільки з темпами 2012 року, коли “відлига” торкнулася 97% поверхні острова.

На цих кадрах видно крижаний покрив Гренландії. Талі води стікають по тріщинах і розломах, збільшуючи їх, і вбираються в снігову поверхню. В результаті тисячі квадратних кілометрів території сьогодні покриті темними масами льоду, які краще поглинають сонячне світло і, відповідно, тануть ще швидше. У свою чергу, це веде до підвищення рівня Світового океану.

Джейсон Бокс кліматолог і дослідник льоду з Геологічної служби Гренландії і Данії:

“Хвиля спеки, яка накрила в останні місяці Європу, привела до підвищення температур в Арктиці і Гренландії на 10-15 градусів. Вже зафіксований рекордний мінімум площі крижаного покриву Північного Льодовитого океану. Не допустити необоротної зміни глобального клімату – ось головне завдання нашого життя – заради нашого життя. Ми можемо і повинні домогтися успіху в цій справі.”

Стрімке танення льодів, як екстремальна спека в Європі і лісові пожежі в Сибіру – прямий наслідок зміни клімату, впевнені фахівці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button