Поради

Повітряний змій своїми руками

Повітряний змій – улюблена розвага хлопчаків всіх часів. Його запускали триста років тому, запускають і зараз – актуальність іграшки з роками не пішла на спад.

Воздушный змей своими руками

Зараз у продажу є все, і купити таку іграшку не складе труднощів. Але куди цікавіше зробити повітряного змія своїми руками. Для цього знадобиться аркуш паперу або тканини, тонкі планки з дерева – дранки, і нитки для управління змієм.

[ads2] Спочатку з обраного матеріалу вирізають трикутник або ромб неправильної форми, витягнутий донизу. По краях полотна, а також по центру хрест-навхрест, дрібними гвоздиками прикріплюють дранки. Можна піти іншим шляхом і спочатку зробити дерев’яний каркас, а потім вже натягнути на нього папір або тканину. Зробити це необхідно якомога тугіше, щоб повітряний змій не чинив опір вітру і був слухняним.

Для збільшення щільності паперу його просочують водою, по мірі висихання якого збільшується ступінь натягу полотна. Якщо на папері виконати малюнок акварельними фарбами, то додаткове просочування не знадобиться – акварель рясно розчиняється водою, і цього зволоження буде достатньо.

Після виготовлення основної частини змія, потрібно прив’язати до нього мотузки для збереження балансу конструкції. Для цього від мотка відрізають три нитки і прикріплюють їх так, щоб вони зійшлися в центрі, рівно і без перекосів. На місці сходження кінці скріплюють вузликом і в цьому місці прикріплюють одну довгу нитку або навіть котушку, щоб запускати повітряного змія якомога вище.

Повітряний змій може бути будь-якого розміру і кольору. Можна зробити його ластівкою або вирізати у формі серця, можна прикрасити його хвостом з бантами або метеликами, можна виконати на ньому аплікацію. Це справа смаку. У будь-якому випадку, повітряний змій, зроблений своїми руками, завжди нарядно і цікавіше тих, що продаються в магазинах.

Запускати змія потрібно там, де повітряний простір не перетинається проводами, де не заважають дерева і дахи будинків. Ідеальне місце – це поле.

В процесі повинні брати участь як мінімум дві людини – один біжить попереду, поступово розмотуючи мотузку, інший тримає змія і періодично підкидає його. Таким чином ловиться повітряний потік. Як тільки змій підніметься, мотузку потрібно розмотати на велику довжину, щоб дати змію потрібну свободу.

Натхнення: www.kakprosto.ru

Кнопка «Наверх»