Відео

Повне місячне затемнення показали в двохвилинному відео

Під час повного місячного затемнення 21 січня астрофізик Джанлука Маси вів пряму трансляцію астрономічної події на сторінці онлайн-проекту Virtual Telescope Project, яка включала кадри телескопів з Північної і Центральної Америки. Хоча затемнення тривало кілька годин, відео було скорочено в редакторі до пари хвилин. У ролику показано, як Місяць йде в тінь, потім червоніє і знову з’являється.

У своєму повідомленні Маси зазначив, що основною метою запису було поділитися з глядачами приголомшливою красою унікальної події. Затемнення, додав він, сталося під час Супермісяці, коли Місяць перебуває в найближчій до Землі точці своєї орбіти, що зробило його ще більш видовищним.

Кривавим Місяцем називають феномен, коли Місяць під час місячного затемнення повністю переходить в найглибшу частину тіні Землі. Там на неї падає лише червоне світло, відфільтроване через межі земної атмосфери. Існують і інші можливі місячні затемнення, такі як часткове затемнення (коли Місяць частково йде в тінь) і напівтіньове (коли Місяць опиняється в світлій частині тіні Землі).

Наступне повне місячне затемнення відбудеться в 2021 році, а в Північній Америці — в 2022.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button