Відео

Безпілотник зняв як скати водять хоровод (відео)

Вчені отримали рідкісні кадри скатів манта, або морських дияволів, зроблені безпілотником біля узбережжя гавайського острова Оаху. Незважаючи на великі розміри цих істот (3,6 метра в поперечнику), їх унікальна соціальна поведінка досі залишалася таємницею.

«Коли ми стали використовувати технології безпілотних літальних апаратів, то помітили, що у відсутність човнів манти ведуть себе набагато природніше», — говорить Андреа Маршалл, директор Фонду морської мегафауни і дослідник National Geographic, який понад 15 років вивчає поведінку мант.

Як пояснює Маршалл, цей круговий рух є соціальним способом живлення. Скати слідують один за одним з роззявленим ротом, і той, хто пливе попереду, забирає найбільше планктону. По мірі руху вони міняються місцями — так що кожному вдається побувати на позиції лідера.

«Вони, схоже, тісно пов’язані один з одним. Коли манти проводять час разом, вони неймовірно соціальні», — зазначає вчений, додаючи, що ці тварини не тільки разом харчуються, але також граються.

Цікаво, що учасники таких груп необов’язково є родичами. Як показав аналіз ДНК, вони можуть бути просто друзями, які виросли разом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button