Здоров'я

Поїздки на громадському транспорті захищають від смерті

Для здоров’я міокарда їздити на роботу корисніше на громадському транспорті, а не в особистому автомобілі, – до такого висновку прийшли вчені з Кембріджського університету, лондонської Школи гігієни і тропічної медицини, а також Імперського коледжу Лондона.


Дослідники ставили за мету з’ясувати, які плюси і мінуси для здоров’я мають різні способи добиратися до роботи – на автомобілі та інші. Ними були проаналізовані відомості, що стосувалися понад 350 тисяч осіб, за здоров’ям яких спостерігали протягом семи років. Майже дві третини з них їздили на роботу на особистому авто, від 5% до 8,5% користувалися велосипедом, решта – громадським транспортом.

В результаті авторами роботи було зроблено висновок про те, що їздити на роботу на громадському транспорті та велосипеді правильніше, ніж у своїй машині – при цьому помітно знижується ризик серцево-судинних захворювань.

«Люди, які регулярно їздять на роботу громадським транспортом з пересадками або на велосипеді, мали на 11% нижче ризик розвитку ішемічної хвороби серця або інсульту і на 30% нижчий ризик смерті від серцево-судинних захворювань», – констатували наукові фахівці.

Вчені помітили, що користь від пересувань громадським транспортом і на велосипеді посилювалася, якщо люди були фізично активними в своєму звичайному житті. У групі особливо фізично активних ризик смертності був на 43% нижче, ніж у тих, хто користувався автомобілем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button