Здоров'я

Як правильно займатися розтяжкою

Розтяжка повинна бути невід’ємною частиною будь-якого фізичного навантаження, починаючи від плавання і закінчуючи заняттям йогою. Вона допомагає тілу ефективніше працювати і підсилює кровопостачання в м’язах. Існують основні правила проведення занять, якими не варто нехтувати.

1. Вранці не треба схоплюватися з ліжка і відразу робити вправи на розтяжку. Для початку м’язи потрібно прогріти, для цього виконайте невелику легку розминку. Тільки після цього варто приступати до вправ на розтяжку.

[ads2]

2. Багато роблять помилку, намагаючись якомога швидше розтягнути м’язи. Варто пам’ятати, що вправи потрібно робити плавно і не поспішаючи, інакше є ризик отримати травму. М’язи повинні поступово насичуватися киснем, а цього можна досягти тільки шляхом повільних рухів.

3. Якщо при виконанні вправи на розтяжку виникли больові відчуття, варто зменшити навантаження. Ні в якому разі не виконувати вправи через силу. Тілу потрібен час щоб звикнути до навантажень, тому поступовість і помірність не завадить.

4. Під час розтяжки необхідно стежити за правильністю дихання. Його не можна затримувати, це зведе всі зусилля до нуля. Також дихання не повинно бути переривчастим і нерівномірним, оскільки можна завдати шкоди м’язам і отримати хворобливі відчуття після тренування. Вдихати потрібно через ніс, а видих виконувати через рот.

5. Відсутність постійних тренувань, може звести нанівець всі попередні зусилля, так як гнучкість швидко пропадає. В ідеалі вправи на розтяжку потрібно проводити щодня, по кілька разів на день, навіть при відсутності тренувань.

6. Починати розтяжку потрібно з тих м’язів, які найбільше задіяні на тренуванні. Припустимо, після розтяжки ви плануєте, заняття на біговій доріжці, тому перед цим варто приділити увагу розтяжці м’язів ніг. Не варто нехтувати і розтяжкою інших груп м’язів, особливо грудних. Це сприятливо позначиться на поставі і ході в цілому.

7. Новачкові слід займатися вправами на розтяжку під наглядом фахівця. Так як високий ризик зробити щось неправильно і отримати травму, після якої будь-які заняття будуть не в радість. Тільки тренер підкаже, на яку групу м’язів потрібно зробити наголос, як правильно дихати під час вправи і підстрахує вас у разі необхідності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button