Здоров'я

Ортопедичні подушки – сон з користю для здоров’я

У часи наших бабусь особливим шиком і ознакою добробуту сім’ї вважалися великі пухові подушки і перини. Вони були невід’ємною частиною приданого незаміжніх дівчат, і погана була та мати, яка не могла підготувати своїм дочкам до вступу в шлюб хоча б кілька таких подушок. Пух для них дбайливо збирали роками.

Минуло чимало часу до моменту, коли користь цих пухових монстрів була поставлена ??під сумнів. Вчені довели, що велика подушка, набита натуральною сировиною (пухом, пір’ям, шерстю) сприяє перегріву. Людина на ній спить неспокійно, потіє, і в результаті прокидається з відчуттям розбитості через неправильне положення голови і шиї.

ortopedychna)poduska

Більше того, велика пухова подушка нерідко стає причиною шкірної висипки і прищів. Люди можуть роками кашляти і навіть відчувати напади задухи, зовсім не підозрюючи про те, що причина їхніх бід криється в пусі, яким набита подушка. Справа в тому, що пташиний пух сам по собі є сильним алергеном. А з роками в ньому заводяться пилові кліщі, жучки і черв’ячки. Особливо «схильні» до цього подушки з наповнювачем з овечої вовни.

Чи існує спосіб раз і назавжди позбутися цієї напасті? Так, але тільки один: змінити своє «придане» на ортопедичні подушки нового покоління.

Ортопедичні подушки : данина моді чи частина здорового способу життя?

Спати на ортопедичній подушці корисно в усіх відношеннях. Завдяки високотехнологічному наповнювачу, в ній ніколи не заведуться мікроорганізми, кліщі і комахи. Отже, вона не стане джерелом алергії, не викличе напад бронхіальної астми. Її внутрішній зміст буде бездоганним, з санітарної точки зору, навіть через кілька років користування.

Але основне достоїнство такої подушки зашифровано в самій її назві. Вона тому й зветься ортопедичною, що гарантує оптимальне положення шийних хребців під час сну і відпочинку, тобто на одній прямій з хребтом. Правильне положення голови і шиї дозволяє попередити такі неприємності, як порушення кровообігу і викривлення шийного відділу хребта.

Про те, що таке остеохондроз, не з чуток відомо не тільки людям похилого віку, а й молодим. Будемо об’єктивні: це захворювання лікується аж ніяк не подушкою, а медичними методами. Але інтенсивність болю в спині і шиї, які приймають часом болісний характер, можна істотно знизити, якщо вчасно замінити старі пухові подушки ортопедичними. Крім того, це відмінна профілактика. Оптимальний варіант організації «здорового» спального місця – це ортопедичний матрац в комбінації з ортопедичною подушкою.

Показання до використання ортопедичних подушок

Існує чимало захворювань, при яких рекомендовано спати на ортопедичної подушці. Зокрема, така подушка під голову потрібна тим, хто страждає остеохондрозом шийного відділу хребта, зсувом або травмами хребців в даній області, хронічними болями в шиї, порушеннями сну, головними болями і запамороченнями. Дітям до 1 року призначають сон на ортопедичній подушці в разі кривошиї. Мануальні терапевти і фахівці з медичного масажу майже завжди рекомендують застосування ортопедичної подушки тим, хто страждає підвищеним тонусом м’язів шиї, міозитами і невралгіями.

Ортопедичну подушку потрібно використовувати не тільки вдома, але й брати її з собою у відпустку, відрядження, на дачу. Однак область їхнього застосування простирається практично на все тіло, не обмежуючись лише шийним відділом хребта. Так, ортопедичні подушки під спину дозволяють зберігати правильну поставу під час тривалого сидіння (наприклад, в автобусі або автомобілі). Крім того, вони полегшують стан при хронічному радикуліті, сколіозі і остеохондрозі поперекового відділу.

Мільйони людей на землі страждають варикозним розширенням вен на ногах. Більшість з них не підозрює про те, що ортопедична подушка, підкладена під ноги, зменшує явища венозної недостатності, позбавляє від набряків, допомагає кращому відтоку крові та лімфи. Після важкого трудового дня, проведеного на ногах, немає нічого кращого, ніж прийняти горизонтальне положення і підняти нижні кінцівки за допомогою ортопедичної подушки таким чином, щоб вони виявилися вище рівня серця.

Широке застосування подушки з цілющим ефектом знайшли у пацієнтів, які перенесли травми та оперативні втручання в області промежини, прямої кишки, кісток таза. Рекомендовані вони і людям, страждаючим від хворобливого геморою, варикозного розширення вен чоловічого статевого органу, запалення передміхурової залози.

Протипоказання до використання ортопедичних подушок

Особам, у яких діагностовано запальні захворювання шкіри, не рекомендується використовувати подушки в своїх «проблемних» місцях. Так, наприклад, вугрі на плечах, викликані порушенням обміну речовин, служить прямим протипоказанням. Крім того, до групи ризику потрапляють і люди, у яких матеріали наповнювача ортопедичних подушок або їх наволочок викликають симптоми алергії. Правда, в подібних випадках можна спробувати змінити наволочку, щоб не відмовляти собі остаточно в лікувальному ефекті.

Види ортопедичних подушок

На вітчизняному ринку представлена ??найрізноманітніша ортопедична продукція. На перший погляд, вони здаються такими різними, але тим не менше, їх можна класифікувати на три групи: подушки з латексу, вироби з поліестеру і подушки з наповнювачем з в’язкоеластичний піни. Відрізняються вони не тільки ціною, але і своїми властивостями.

Ортопедичні подушки з наповнювачем з поліестеру

Коштують ці вироби відносно недорого. Але цей той самий випадок, коли «дешеве» і «неякісне» не є синонімами. Ортопедичні подушки з поліестеру добре підтримують шию і плечі, надаючи всьому хребту правильне положення під час сну. Усередині них знаходяться кульки поліестеру, що пройшли спеціальну антиалергенну і антисептичну обробку. Наповнювач таких подушок відмінно зберігає свої характеристики протягом декількох років. Їх можна без проблем прати в машині – автоматі. На дотик ортопедичні вироби з поліестеру нагадують звичні всім пухові подушки. Термін їх служби 8-10 років.

Подушки з латексу з ортопедичним ефектом

Згідно ринкової статистики з продажів, набирають популярність подушки з латексу – натурального, до речі, матеріалу, що представляє собою спеціальним чином оброблений молочний сік рослин. Таким ортопедичним подушкам в процесі виготовлення додають анатомічну форму, постачають їх одним або двома валиками для підтримки шиї і плечей в правильному положенні, і поглибленням для голови. Сон на такій подушці – гарантія повноцінного мозкового кровообігу і надходження кисню в судини головного мозку в достатньому обсязі. Їх здатність «дихати» дозволяє рекомендувати їх лежачим хворим щоб уникнути пролежнів.

Вироби з наповнювачем з латексу більш довговічні, ніж з поліестеру. Правда, і коштують на порядок дорожче.

Ортопедичні подушки з наповнювачем з в’язкоеластичної піни

Ці вироби є самі сучасними і високотехнологічними, тому і ціни тримаються на досить високій позначці. Наповнювачем для них служить поліуретанова піна – матеріал, властивості якого відомі вже понад 40 років. Своєрідна «фішка» такої подушки полягає в тому, що вона володіє ефектом пам’яті. Лягли ви на неї, взяли зручне положення – і розумний виріб запам’ятовує всі вигини вашої голови і шиї, і надалі підтримує для них оптимальні умови.

Іншим їх перевагою є здатність залишатися термічно нейтральними. Навіть якщо в приміщенні нестерпно жарко, подушка з в’язкоеластичної піни не нагріватиметься. Крім того, вона рівномірно розподіляє тиск по тілу, амортизує вібрацію. А все тому, що пінополіуретан має здатність поглинати механічну енергію. Наприклад, подушки Magniflex італійського виробництва перевіреного постачальника, містять спеціальний екстракт Aloe Vera, що підвищує цілющі властивості ортопедичної подушки.

Висока ринкова вартість подібних виробів поки ще відлякує багатьох покупців. Але їх цілющий ефект набагато вище тієї ціни, що доводиться за них платити.

Як вибрати ортопедичну подушку

Чи правильно ви спите? Де знаходяться ваші плечі під час сну – на подушці або трохи нижче?
В ідеалі, плечі повинні лише торкатися нижнього краю подушки, а її потовщений валик повинен створювати опору для голови і шийних хребців. Це і є здорова позиція для сну, що сприяє повній релаксації, правильному кровообігу, диханню, що перешкоджає хропінню. Саме для цього ми і купуємо ортопедичні подушки.

До вибору їх потрібно поставитися максимально серйозно. Адже така подушка – не модна деталь інтер’єру, а головна складова здорового і повноцінного сну. У процесі вибору мають значення багато факторів, серед яких фігурують не тільки зріст і вага, але і наявність захворювань опорно -рухового апарату, схильність до алергії і навіть улюблена поза під час сну. Важливо і те, для яких цілей купується подушка: лікування або профілактика. З цієї точки зору, її вибирають за ступенем жорсткості, наявності валиків, якості швів та ін.

Якщо ви не впевнені, який саме наповнювач підходить вам найбільше, не соромтеся задавати питання продавцям -консультантам. Вони з задоволенням повідають вам про властивості тих чи інших видів ортопедичних подушок і порекомендують що-небудь конкретне.

Скупий заплатить двічі

Вибираючи ортопедичну подушку, ні в якому разі не можна орієнтуватися тільки на ціну. Тим більше, не можна намагатися заощадити на її покупці, тому що це буде економією на власному здоров’ї і самопочутті. Ринок повний підробок, і окремі, не обтяжені високими моральними якостями, постачальники щосили торгують псевдо -ортопедичними подушками, видаючи їх за вироби елітного якості.

Спокусившись на низьку ціну, покупець стає власником подушки, яка здатна принести швидше шкоду, ніж користь. Ортопедичний ефект від подібної покупки вельми низький або повністю відсутній. Ніякими профілактичними і, тим більше, лікувальними властивостями вона не володіє. Підсумок сумний: головний біль, відчуття розбитості вранці і гроші, викинуті на вітер.

Рекомендуємо вам купувати ортопедичні подушки тільки у надійних продавців з гарною репутацією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button