Здоров'я

Вранці або ввечері? Коли найкраще займатися спортом?

Який час доби краще всього відвести для занять спортом? Цим питанням задаються багато людей, які бажають підвищити ефективність своїх тренувань. Тут все залежить від вашого режиму дня і робочого графіка. Головне, щоб спорт був вам в радість, а час завжди можна знайти.

Вибирай сам

Відразу зазначимо, що немає ніяких достовірних результатів досліджень, що вказують на найбільш сприятливий час для занять спортом. Так, більшість людей вночі спить, і з 9-10 годин ранку приступає до роботи. З цих міркувань очевидно, що найкращий час для спорту – ранній ранок. Однак такий режим підходить не для всіх. Для одних ранкова пробіжка – це заряд бадьорості на весь день, а для інших – справжнє випробування. Лікарі рекомендують звертати увагу на своє самопочуття. А краще всього проконсультуватися з лікарем або тренером. Тут потрібно буде враховувати стан вашого здоров’я, наявність/відсутність зайвої ваги, характер харчування і багато іншого.

Ми допоможемо вам вибрати оптимальний проміжок часу для тренувань, в залежності від вашого робочого графіка та інших особливостей. Отже, коли краще займатися спортом саме вам?

Спорт для жайворонків

Якщо ви прокидаєтеся рано і лягаєте спати рано, ранок – це ідеальний час для спортивних тренувань. Жайворонки майже ніколи не пропускають своїх тренувань, оскільки більш відповідально ставляться до часу і своїх обов’язків. Це люди, у яких все розписано, і якщо ви відносите себе до такої категорії, то для вас краще всього займатися вранці.

 

З 6 до 9 години ранку температура тіла трохи знижена, а дихання – сповільнене, тому вранці фахівці не радять займатися активними видами спорту, особливо початківцям. Для ранкових тренувань найкраще підійдуть йога, плавання або спортивна ходьба.

Пік активності у жайворонків зазвичай настає з 10 до 12 години. Саме в цей час в організмі починає посилено виробляти адреналін – гормон, що відповідає за інстинкт “бий або біжи”. В цей час рекомендують займатися інтелектуальними видами спорту, наприклад, бойовими мистецтвами.

Для того щоб зрозуміти, чи підходить вам ранковий спорт, зверніть увагу на своє самопочуття. Якщо після ранкових занять ви цілий день відчуваєте себе чудово, то це те, що вам потрібно.

Вечір – час для фітнесу

Фахівці з фітнесу запевняють, що максимальної температури наш організм досягає в період з 17 до 19 годин. Якщо у вас є можливість відкласти свої заняття фітнесом на цей часовий інтервал, то неодмінно зробіть це. В такому випадку тренування будуть проходити набагато ефективніше. Легкі будуть активно засвоювати кисень, що тільки збільшить вашу витривалість. При підвищеній температурі тіла м’язи стають більш гнучкими і пластичними, що підвищує рухливість.

Приблизно з 20-21 години температура тіла починає поступово знижуватися. Тому для цього часу підійдуть заняття з невисоким рівнем навантаження, наприклад, спортивна ходьба.

Враховуючи все вищесказане, можна прийти до висновку, що ідеальним варіантом будуть легкі ранкові тренування і активні вечірні. Правда, тут все буде залежати від вашого робочого графіка та режиму дня. Головне, щоб спорт приносив вам радість.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button