Людина

Позбутися нікотинової залежності легко – нікотинова “ломка” приборкана

Дослідники приборкали нікотинову ломкуВчені зі Сполучених Штатів Америки помітили в мозку нейрони, які відповідальні за прояв нікотинової «ломки» при відмові від куріння, і навіть змогли пом’якшити їх.

Група вчених з Массачусетського університету на чолі з Жу Бін Чжао-Шеа протягом шести тижнів проводила експерименти з мишами. Спочатку фахівці сформували у них нікотинову залежність, шляхом додавання у воду незначних доз нікотину. Після цього нікотин був виключений, а вчені зафіксували у мишей прояви абстиненції: вони скреблися і тремтіли, а подальші тести показали підвищення рівня тривоги і відрази до їжі. З’ясувалося, що у гризунів, які позбавлені нікотину, активізується група нейронів в певній частині мозку – міжножковому ядрі середнього мозку.

Тоді вчені ввели мишам білок, який дав можливість збуджувати клітини мозку за допомогою світла. Впливаючи лазером на нейрони міжноножкового ядра, вчені домоглися появи симптомів абстиненції не тільки у залежних мишей, але і у здорових, які не отримували ні єдиної дози нікотину. Після цього з використанням анестетика вчені змогли знизити активність нейронів, а це призвело до зниження проявів «ломки»….

Натхнення: mednovelty.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button