Екологія

Пожежі в Австралії викинули в атмосферу майже 50% річну кількість вуглецю

За даними Guardian Australia, пожежі в Австралії в 2019 році призвели до викиду в атмосферу майже річної норми вуглецю. Дослідники підкреслюють, що через спекотну погоду ця цифра до кінця року може тільки зрости.

У 2019 році загальний обсяг викидів парникових газів в Австралії склав 532 млн тонн, причому приблизно 250 млн з них припали на загоряння лісів і чагарників. На думку кліматологів, до яких звернулося видання The Guardian, «слід» від цих викидів може розтягнутися на кілька років, оскільки навіть при нормальних умовах відновлення процес поглинання може зайняти десятиліття.

Проте вчені висловили сумнів у тому, що ліси, які вже знаходяться під впливом посухи в країні, зможуть поглинути всі викиди, і заявили, що природні «поглиначі» вуглецю можуть з цим не впоратися.

У 2019 році пожежі в Австралії спалили понад 2,7 млн га землі, і влада попереджає, що в найближчі місяці кількість пожеж, з-за малоймовірних опадів, може тільки збільшитися.

 

Група з активного виявлення пожеж з супутників НАСА зазначила, що в цьому сезоні пожежі спалахують швидше і поширюються ширше, ніж за останні 15 років. Вони відзначили, що викиди вуглецю від пожеж на пасовищах і саванах поглинаються всього за кілька років, але для відновлення рослинності, яка поглинає вуглець, може знадобитися кілька десятиліть.

Лісові пожежі вирують в Австралії більше 1,5 місяців. За цей час вогнем знищено понад 2 млн га лісу, включаючи національні парки і місця проживання коал, а також 700 житлових будинків і близько півтори тисячі адміністративних будівель. Повідомляється про 4 загиблих.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button