Екологія

У Канаді зникають льодовики

Льодовики Канади в районі північного полярного кола тануть швидко і багато з них опинилися під загрозою повного зникнення. На підставі знімків, отриманих із супутника, дослідники простежили зміни понад 1700 льодовиків з 1999 до 2015 р. в районі північної частини острова Елсмір.

Едріан Уайт, спеціаліст по льодовиках Університету Оттави, визнає, що це дуже складна для вивчення територія, і раніше вони взагалі не могли отримати звідти знімки. За даними дослідження, опублікованого в минулому місяці в журналі Journal of Glaciology, за 16 років площа льодовиків скоротилася на 1700 кв. км, тобто на 6 %.

Для порівняння: згідно з іншим дослідженням, за період з 1959 по 2000 роки площа льодовиків скоротилася на 927 кв. км.

З 1773 льодовиків, вивчених Уайт, вже 1353 зникли повністю. При цьому, згідно з дослідженням, жоден льодовик не показав зростання. Уайт пов’язує це танення із зростанням середньої річної температури на півночі острова Елсмір — на 3,6 градуса з 1948 по 2016 роки, що являє собою найвищий темп зростання у світі.

Найбільш очевидним наслідком танення льодовиків є підвищення рівня моря, але великою проблемою стає і зникнення в регіоні унікальних екосистем, як, наприклад, озер, утворених серед льодовиків.

Уайт також зазначає, що більшість льодовиків в цьому регіоні недостатньо високі, щоб накопичувати досить снігу для компенсації втраченого льоду. Таким чином, якщо клімат не зміниться, ці льодовики можуть зникнути вже зовсім скоро.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button