Всесвіт

Представлений новий проект з очищення орбіти Землі від космічного сміття

Забруднення орбіти Землі космічним сміттям стає все більшою проблемою. Різні проекти в цій сфері досі не змогли впоратися із завданням. Але, можливо, це вдасться зробити фахівцям з університету Тулузи, які в рамках ініціативи Європейського космічного агентства запропонували для очищення орбіти використовувати спеціальні магнітні «буксири».


За підрахунками фахівців, на навколоземній орбіті зараз перебуває близько 500 000 деталей різноманітного космічного сміття, які рухаються зі швидкістю близько 1000 кілометрів на годину. Для вирішення проблеми очищення космічного простору розроблено проект створення автономних космічних супутників, що несуть на собі кріогенні магніти. У даний момент на етапі тестування вчені використовують систему з обмотками, охолодженими до наднизьких температур, що дозволить розробити технології, які дозволяють маніпулювати частинами космічного сміття.

Представлен новый проект по очистке орбиты Земли от космического мусора
Однією з основних переваг нового методу є те, що супутнику не доведеться контактувати з частинами космічного сміття особисто: взаємодія здійснюється за допомогою магнітного поля. Більш того, вже існуючі космічні апарати можна модифікувати для цих цілей. У більшості космічних апаратів присутні вузли, виготовлені з магнітних матеріалів начебто спеціальних магнітних стабілізаторів, які за допомогою магнітного поля Землі орієнтуються в просторі.

Крім вищесказаного, супутники-буксири можуть бути використані не тільки для очищення орбіти, але і для коригування орбіти космічних апаратів. Генеровані ними сили магнітного поля можуть підправити траєкторії польоту з точністю від 10 до 15 метрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button