Всесвіт

Аномалії на Урані можуть бути результатом планетарного зіткнення

Астрономи вже не перший десяток років намагаються розгадати причину загадкових явищ, що виділяють Уран серед інших планет Сонячної системи. Нове дослідження припускає, що їх джерело — зіткнення з іншою планетою, яке сталася дуже давно.

Аномалии на Уране могут быть результатом планетарного столкновения

У більшості планет полюси більш-менш відповідають їх положення відносно Сонця, і на Землі саме вони визначають положення півночі і півдня. Однак Уран залишається «білою вороною»: з якихось причин сьома від Сонця планета завжди обертається боком, до того ж дивує своєю дивною магнітною активністю. Досі вчені з усього світу прагнуть з’ясувати, чим обумовлена настільки аномальна поведінка планети.

Нове дослідження, опубліковане в Astrophysical Journal, передбачає, що Уран дуже давно зіткнувся з планетою, яка в два рази перевищує розміри Землі. Саме це могло викликати глобальні зміни планети, при тому що сам Уран важче Землі в 14 разів. В результаті зіткнення хоч і були руйнівними, але навряд чи позбавили планету більше 10% її атмосфери. 13 з 27 супутників Урану вважають «внутрішніми», тобто фактично являють собою ту масу планети, яка полетіла у космос від зіткнення і з часом сформувалася в супутник.

Планетарні зіткнення в молодій Сонячній системі були не рідкістю. Астрономи вважають, що наш Місяць — це теж результат удару об Землю великого небесного тіла, можливо планети. Нове дослідження може пролити світло не тільки на аномалії, але і на природу інших малих космічних тіл в системі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button