Всесвіт

Астрономи вивчили старі дані і знайшли понад півмільйона нових астероїдів

Дослідники з Франції проаналізували великий масив даних про небесні тіла та виявили 500 тис. раніше невідомих астероїдів. Це допоможе краще пізнати властивості нашої Сонячної системи.

Пара астрономів виявила і класифікувала півмільйона нових астероїдів, інформація про які є в старих даних, але попередні дослідники не змогли їх знайти. З’ясування того, звідки саме взялися ці об’єкти, можуть мати важливе значення для розуміння властивостей ранньої Сонячної системи.

Олексій Сергєєв і Бенуа Каррі з Університету Лазурного берега у Франції виявили ці об’єкти, автоматично проаналізувавши зображення, отримані в ході Слоуновского цифрового огляду неба (SDSS). Це масштабний проєкт, результати якого представили у 2020 році. Вчені збирали дані протягом понад 20 років за допомогою телескопа в обсерваторії Апачі-Пойнт (Нью-Мексико, США).

На основі зібраних даних астрономи створювали все більш докладні карти космосу. Результатом дослідження стала величезна тривимірна карта, яка охоплює всю історію формування Всесвіту.

В результаті аналізу вчені випустили каталог з 1,5 млн, що складається з 1036322 спостережень 379714 відомих і унікальних космічних об’єктів. Однак вони також виявили 506 тис. об’єктів, що рухаються, які були раніше невідомі вченим. Повнота каталогу оцінюється приблизно в 95%, а чистота – вище 95% для відомих космічних об’єктів.

Вчені додали, що малі тіла Сонячної системи (астероїди, комети) використовуються для обмеження варіантів походження й еволюції Сонячної системи. Їх орбітальний розподіл, розподіл складу необхідні для відстеження динамічного шляху від регіонів їх формування до нинішнього місця розташування.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button