Технології

Представлений прототип реактивного двигуна, що не потребує палива

Фізики з Уханя продемонстрували прототип двигуна, який створює реактивний струмінь безпосередньо з повітря, завдяки лише електриці, – і не потребує спалювання палива.

Реактивні двигуни сучасних літаків і ракет спалюють паливо та викидають його потужним струменем, імпульс якого штовхає апарат вперед. Однак Цзау Тан (Jau Tang) і його колеги з Уханьского університету в Китаї продемонстрували, що для цього можна обійтися і без палива, використовуючи струмінь стислої плазми, отриманої безпосередньо з повітря.

Діючий прототип такого двигуна представлений в новій статті, опублікованій в журналі AIP Advances. Система нагнітає і стискає повітря за допомогою потужного компресора, після чого той іонізується за допомогою мікрохвиль. Заряджені частинки плазми прискорюються електричним полем і використовуються для створення реактивного струменя — приблизно так, як це вже реалізовано в іонних двигунах деяких космічних зондів.

Варто зауважити, що існуючі іонні двигуни відрізняються невеликою витратою палива і досить довгим часом роботи, проте створити велику тягу не здатні, тому для польотів в атмосфері землі не застосовуються. На відміну від них, реактивний струмінь нового прототипу, продемонстрованого командою Тана, з успіхом підняла в повітря кілограмову сталеву кулю, використовуючи тільки електричну енергію.

Схема прототипу, а також знімки реактивного струменя при різній подачі напруги / ©Ye et al., 2020

Автори відзначають, що в перерахунку на власну масу створювана прототипом тяга порівнянна з показниками звичайних реактивних двигунів. Це вселяє надію на те, що через деякий час ми зможемо користуватися малошумними і «екологічно чистими» електричними літаками не тільки з гвинтовою, але і з реактивною тягою.

Повітряний транспорт відіграє помітну роль у забрудненні повітря надлишком вуглекислого газу. За наявними даними, авіаперевезення (без урахування військової авіації) відповідальні за 2,5 відсотка всіх викидів СО2.

«У нашій схемі викопне паливо не використовується, — підкреслює професор Тан, — а отже, не відбувається викидів вуглекислого газу, який міг би створювати парниковий ефект і робити внесок в глобальне потепління».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button