Технології

Представлено твердотільну батарею з рекордною щільністю енергії 720 Вт*год/кг

Приватна китайська компанія Tailan New Energy представила твердотільний літієвий акумулятор для електричного транспорту, щільність енергії якого вдвічі перевершує показники інших батарей, представлених у цьому сегменті. Можливо, в невизначеному, але недалекому майбутньому ми станемо свідками появи китайських легкових електромобілів із запасом ходу близько 2000 км.

Tailan New Energy, вона ж Talent New Energy, була заснована, як зазначено на сайті, 2018 року “інженерами з досвідом у сфері розроблення літієвих батарей і командою фахівців із галузевого розвитку”, мета яких – “технологічний розвиток та індустріалізація нових твердотільних батарей і ключових матеріалів літієвих батарей”. У 2023 році компанія потрапила до п’ятірки лідерів у галузі електротранспорту і до списку сотні “єдинорогів” Китаю.

Днями стартап розкрив технічні характеристики своєї новітньої розробки – прототипу твердотільної батареї, розповідає Electrek. Якщо вірити прес-релізу, елемент живлення побив одразу кілька рекордів у своєму класі, і незабаром можна очікувати появи на ринку легкових електромобілів із підвищеним запасом ходу.

Технологічний прорив став заслугою надтонких і щільних композитних твердих електролітів, ємних матеріалів для катодів і анодів, а також інтегрованого процесу формування. Всі ці фактори призвели до появи літій-металевого елемента на 120 А*год. Tailan стверджує, що їхня батарея встановила новий галузевий рекорд за щільністю енергії та зарядною ємністю.

Щільність енергії прототипу становить 720 Вт*год/кг. Це щонайменше вдвічі більше, ніж у інших батарей, які випускають для легкових електромобілів у Китаї. Наприклад, батареї WeLion для компанії NIO обіцяють запас ходу понад 1000 км, а у них щільність 360 Вт*год.

“Tailan New Energy удосконалила мобільність заряджених частинок усередині катода, побудувавши ефективну мережу перенесення іонів і електронів, і використала гнучкі матеріали власного виробництва для ефективного скорочення повного опору і підвищення стабільності поверхні, – йдеться у пресрелізі. – Це істотно поліпшило загальну продуктивність батареї і повинно остаточно вирішити проблеми терміну служби і безпеки, властиві традиційним літій-іонним батареям”.

Терміни початку масового виробництва твердотільної батареї для електромобілів компанія не озвучила, але заявила, що останнє покоління елемента живлення відповідає вимогам автомобільної промисловості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button