Технології

Представили літак майбутнього-це триповерховий літаючий “кит” (фото)

На виставці, присвяченій транспорту майбутнього, іспанська компанія представила концепт екологічного триповерхового літака Sky Whale.

На виставці, присвяченій транспорту майбутнього в культурному центрі шейха Абдулли Аль-Салема, компанія Oscar vinals представила дизайн проекту Sky Whale (Небесний кит). Концепт літака покликаний уособлювати єдність розкоші, продуктивності та екологічності, пише Interesting Engineering з посиланням на розробників.

Концепція Sky Whale фокусується на використанні «зелених» технологій при створенні авіалайнерів нового покоління. За задумом авторів, технологічні рішення можуть бути одночасно екологічними, економічно ефективними і забезпечувати високу продуктивність.

Sky Whale. Зображення: Oscar Vinals

Літак зможе вміщати до 755 пасажирів, які з комфортом розмістяться на трьох палубах судна. Для порівняння Boeing — 747, який довгий час утримував пальму першості, вміщує до 660 пасажирів при розміщенні всіх в економкласі, а його конкурент (Airbus A380) – 525 пасажирів в салоні трьох класів або 853 пасажири в конфігурації для польоту одним класом.

Довжина літак становить 76,8 м і він зможе розганяти до 977 км/год. Це можна порівняти зі швидкістю кращих сучасних далекомагістральних літаків, таких як Airbus A380-800 і Boeing 747. При цьому пасажирам обіцяють підвищений комфорт. Цей літак нагадує літаючий готель: на борту буде все від тренажерного залу і спа-салону до оглядового майданчика на даху.

Sky Whale. Зображення: Oscar Vinals

У конструкції літака пропонується використовувати екологічні сплави, керамічні та волокнисті композитні матеріали та вуглецеві нанотрубки. А для обробки салон – самовідновлювальну шкіру і вікна віртуальної реальності, які володіють адаптувальною непрозорістю і здатністю генерувати електрику за допомогою крихітних сонячних елементів.

Активні крила будуть довшими звичних, використовуваних тепер. При цьому всередині крила розробники пропонують встановити ексцентричні турбіни, які можуть направляти ламінарний повітряний потік і турбулентність, виробляючи при цьому електроенергію для чотирьох збільшених гібридних двигунів на електричному паливі.

В якості запобіжного заходу крила літака розташовані окремо від фюзеляжу. У разі смертельно небезпечної аварійної посадки така конструкція дозволить мінімізувати пошкодження пасажирського відсіку, заявляють розробники. Поки невідомо, чи буде запущено промислове виробництво подібних моделей, але навіть окремі технології можуть знайти застосування в нових авіалайнерах промислових гігантів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments