Технології

Nanopatch – світ без голок і шприців

“Я уколів не боюся, якщо потрібно – то вколюся”, – ці слова з дитячої пісеньки, можливо, скоро будуть забуті. Ученими розроблений новий, сучасний і дешевий спосіб вакцинації, без використання традиційної голки і шприца.

Олександр Вуд уперше отримав патент на свій винахід голку і шприц в Едінбургу 160 років тому. Враховуючи цей факт, представлення професором Марком Кендаллом(Mark Kendall) нового способу вакцинації за допомогою “нанолаточки” Nanopatch на конференції TEDGlobal в тому ж місті виглядає символічним. “Патент виглядає майже ідентичним голкам, використовуваним сьогодні. Це 160-річна технологія”, – відмітив професор з трибуни конференції.

Разом з очищенням води і каналізацією шприц і голка зіграли ключову роль у збільшенні тривалості життя людей. Проте нова технологія не має з ними нічого спільного. Марк Кендалл пропонує проводити вакцинацію за допомогою невеликих наклейок на шкіру. Професор сподівається, що новий метод буде корисний і ефективний у боротьбі з багатьма хворобами, зокрема, з малярією.

Технологія Nanopatch вільна від очевидних недоліків вакцинації за допомогою шприца. Вона повністю виключає як небезпеку заражень забрудненою голкою, так і голкоофобію. Проте у методу є і інші, менш помітні переваги.

Тисячі крихітних виступів вводять в шкіру суху вакцину. Nanopatch працює з імунною системою шкіри, направляючи речовини в ті клітини, які знаходяться лише на відстані товщина волоска від поверхні. Кендалл називає цю область тіла “солодким місцем”, яке діє ефективніше, ніж м’язи і яке ігнорується традиційними голками. У тестах, проведених в стінах лабораторії Університету Квісленда(Queensland University) у Брісбена, Австралія, нова технологія використовувалася для введення вакцини проти грипу.

Дослідники стверджують, що імунна відповідь на вакцинацію новим методом істотно відрізняється від того, як діє традиційний шприц. “Це означає, що ми можемо отримати абсолютно інший інструмент для вакцинації”, – вважає професор Кендалл.

Ефективність вакцини введеної Nanopatch виявилася в сто разів вищою, ніж при традиційній вакцинації. Іншими словами, одна сота частина звичайної вакцини проти грипу може бути такою ж ефективною, як і повна доза, введена шприцом і голкою. “Ціна дози вакцини, яка коштує 10 доларів може бути понижена всього до 10 центів, що дуже важливо в країнах, що розвиваються,” – вважає Кендалл.

Традиційні вакцини для шприца рідинні, і зазвичай їх треба зберігати в холодильнику, щоб зберегти корисні властивості. Як відмічає Кендалл, половина вакцин в Африці працює неправильно, тому що в якийсь момент не вдається витримати необхідні температурні умови. Вакцина для Nanopatch зберігається при кімнатній температурі впродовж одного року.

Кендалл не заперечує і наявність невирішених доки проблем, серед яких тривалий час переходу вакцини в організм і забезпечення адекватного корисного навантаження Nanopatch. Крім того, у деяких людей можуть бути індивідуальні проблеми з переносимістю.

[youtube]vcbSvZOyCzU[/youtube]

Найближчим часом повинні початися польові випробування Nanopatch в Папуа-Новой Гвінеї. Сьогодні важко уявити собі світ без голок і шприців, але Кендалл сподівається, що його новий метод отримає широке поширення.

Натхнення: facepla.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button