Технології

Світлофори, якими управляє ШІ Google, на 30% скорочують кількість зупинок на перехресті

Google повідомила про результати тестування в 12 містах роботи системи Green Light для управління світлофорами з урахуванням інтенсивності дорожнього руху.

Рекомендаційний сервіс на основі штучного інтелекту Google Green Light скорочує кількість зупинок на світлофорах і викиди, пов’язані з простоєм машин. Такі результати показало пілотне тестування системи для управління 70 світлофорами в 12 різних містах.

Система, розроблена Google, використовує дані про трафік з програми «Карти» для моделювання моделей дорожнього руху і надання рекомендацій щодо оптимізації роботи світлофорів. Дослідники за допомогою ШІ будують модель перехрестя, включаючи його структуру, схеми руху, розклад освітлення і взаємодія трафіку і розкладів освітлення.

Приклад рекомендацій сервісу. Зображення: Google

Інструмент може моделювати і аналізувати тисячі перехресть одночасно. Це дозволяє скласти загальноміську картину транспортного потоку. Інженери можуть експериментувати з картою в ручному режимі, щоб налаштувати для максимальної кількості водіїв «зелену хвилю», яка скоротить час у дорозі, витрата палива і викиди.

Green Light є веб-сервіс, який направляє рекомендації за часом сигналу для конкретного світлофора. Нині сервіс надається безкоштовно. Представники компанії заявляють, що його можна підключити за 5 хвилин до існуючих систем управління міським середовищем. Сервіс може керувати окремим світлофором або групою, створюючи «зелену хвилю».

Міста, в яких використовується Green Light. Зображення: Google

Сервіс вже використовується для управління 70 світлофорами в 12 містах на різних континентах: Абу-Дабі, Балі, Бангалорі, Будапешті, Хайфі, Гамбурзі, Хайдарабаді, Джакарті, Калькутті, Манчестері, Ріо-де-Жанейро і Сіетлі. Попередні дані на основі відомостей про рух машин з програми «Карти» показують, що в порівнянні з періодом до впровадження цієї системи кількість зупинок на світлофорі скорочується на 30%, а викиди від машин на перехрестях — на 10%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button