Земля

Прекрасно збережену римську мозаїку знайшли в руїнах будинку в Іспанії (фото)

Археологи відкрили мозаїчну підлогу із зображенням горгони Медузи, що прикрашав підлогу розкішного будинку римської епохи.

Дослідники при проведенні розкопок на території археологічної зони Ла-Уерта-де-Отеро на заході Іспанії знайшли римську мозаїку із зображенням легендарної горгони Медузи. Мозаїчне панно площею близько 30 м.кв було створено приблизно в II столітті нашої ери і прикрашало «розкішний будинок римської епохи».

У центрі мозаїки видно голову міфологічної жінки зі зміями замість волосся, яка згадується в багатьох джерелах грецького і римського періоду. За легендою, грецький герой Персей за допомогою богів обезголовив Медузу. Відрубану голову «чудовиська» поміщена в центрі візерункового восьмикутника, який символізує щит Персея. Зображення Горгони оточене масками, геометричними візерунками і зображенням тварин. Серед них виділяються чотири барвистих павичі, які представляють пори року.

Розкопки. Фото: Ayuntamiento de Mеrida 

У ранній Греції горгона зображувалася огидною і жахливою — іноді з бородою і навіть бивнями і гострими зубами. Але в римські часи її зміїне волосся часто зображувалися просто як розпатлані на вітрі пасма, відзначають археологи.

На знайденої мозаїці у Медузи кругле обличчя, розпатлане волосся, злегка повернуте обличчя і білі крила, що ростуть на лобі. Це вказує на те, що вона могла літати, як і римське божество Меркурій. Той факт, що мозаїка різнобарвна, а не просто чорно-біла, вказує на те, що вона була створена в II столітті н.е.

Деталі мозаїки. Фото: Ayuntamiento de Mеrida 

Мозаїка була знайдена студентами при проведенні розкопок в руїнах римського дому. Хоча цей пам’ятник вперше був відкритий ще в 1976 році, довгий час він залишався недослідженим. Тільки в 2019 році студенти археологічного інституту відновили детальне дослідження. Результатом їх робіт стало виявлення прихованої мозаїки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button