Всесвіт

НАСА зафіксувало «серцебиття» «Вояджера-2» після втрати зв’язку

Космічне агентство підтвердило, що, незважаючи на втрату зв’язку, зонд продовжує працювати. Про оновлення місії пише AFP з посиланням на представників НАСА.

НАСА використовувало можливості мережі далекого космічного зв’язку (DSN) для відстеження сигналів від космічного зонда «Вояджер-2», зв’язок з яким перервався кілька днів тому через помилки операторів. Аналіз зібраних даних підтвердив, що зонд продовжує працювати, хоча тимчасово не може передавати дані на Землю.

Радіоастрономи і дослідники місії проаналізували данні, отримані за допомогою мережі, що об’єднує радіотелескопи і передавачі, встановлені на Землі і які обертаються на орбіті нашої планети. Аналіз дозволив ідентифікувати сигнал від космічного зонда. «Це вдалося, оскільки ми бачимо сигнал «серцебиття» від космічного корабля», — повідомила AFP менеджер проекту «Вояджер» Сюзанна Додд.

Дослідники спробують використовувати нові дані про направлення сигналу, щоб скласти і скорегувати команду для зміни напрямку антени космічного зонда і повного відновлення зв’язку з «Вояджером-2». Але у них поки немає впевненості, що щось вийде до автоматичного скидання системи в жовтні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button