Земля

Прекрасно збережений середньовічний корабель знайшли в Норвегії (фото)

Вчені проводили роботи з картування дна озера Мьеса в Норвегії за допомогою гідролокатора з високою роздільною здатністю і виявили затонулий корабель. Судно довжиною близько 10 м знаходиться в чудовому стані: за винятком проржавілих цвяхів, воно майже не постраждало від часу.

Уламки корабля знаходяться на глибині близько 411 м, недалеко від центру озера. Через місце розташування старовинної корабельної аварії дослідники вважають, що він затонув під час шторму.

Затонулий корабель на даних сонара. Зображення: FFI / NTNU

Дослідники поки не знають, коли сталася корабельна аварія, і використовують зовнішні ознаки, щоб оцінити знахідку. Наприклад, ознаки корозії металевих частин вказують на те, що корабель пролежав на дні озера кілька століть. При цьому наявність в кормовій частині центрального керма говорить про те, що корабель побудували не раніше 1300 року, оскільки такі елементи почали використовувати тільки в кінці XIII століття.

Дані підводної зйомки затонулого корабля. Зображення: FFI / NTNU

Вчені також відзначають, що корабель був побудований з використанням скандинавської техніки, при якій дошки корпусу накладаються один на одного. Цей метод використовувався в епоху вікінгів і застосовувався, щоб зробити судно легше і міцніше, він відомий як будівництво з клінкеру.

В епоху вікінгів озеро Мьеса служило великим торговим шляхом. Тому дослідники сподіваються, що подальший аналіз і картографування його дна дозволять знайти нові уламки корабельних аварій і дізнатися більше про морське минуле древніх мешканців Скандинавії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button