Земля

Несподівані місця проживання підступних вірусів і бактерій

Невидимі неозброєним оком, але небезпечні й підступні бактерії і віруси часом можуть підстерігати нас в найнесподіваніших місцях.

24-11-14-foto-cikavosti550x309-1

Вам завжди слід пам’ятати, що:

1. Віруси грипу, опинившись на банкнотах, можуть прожити на них до 17 днів.

2. 96% вхідних килимків містять сліди фекальних бактерій, які переносяться в будинок на взуття.

3. Звичайна комп’ютерна мишка в три рази брудніша, ніж сидіння унітазу.

Читайте також: Інфекції в офісі передаються всього за дві години

4. Наша шкіра щодня втрачає як мінімум 10 мільйонів клітин. Деякі з них за допомогою рук переносяться на навколишні нас речі, з якими ми щодня контактуємо (ліжка, пульти, телефони, двері, люди, їжа і т.д.). Тільки уявіть: якщо ви доторкнетеся до однієї з цих речей, а потім покладете пальці в рот, то ви в буквальному сенсі з’їсте чиюсь відмерлу шкіру.

5. Шанс підхопити застуду від ущільнювальної гумки на дверцятах холодильника становить цілих 86%.

6. Тримайте ресторанне меню подалі від тарілки: мікроби можуть затримуватися на ньому протягом 18 годин. Тільки вдумайтеся, скільки людей чіпають меню руками протягом дня, тижня, місяця …

[ads2] 7. Офісний стіл, за яким ви працюєте, є притулком для 20 тисяч бактерій на 6 квадратних сантиметрів. На робочому місці зосереджено в 400 разів мікробів більше, ніж у туалеті (який, до речі, регулярно очищається і дезінфікується).

8. Що стосується передачі вірусів, то навіть поцілунок безпечніший, ніж рукостискання.

24-11-14-foto-cikavosti550x365-1

9. У середньому мобільний телефон, навушники і мікрофон містять до 1,400 бактерій.

10. Під час кашлю або чхання бактерії можуть поширяться на відстань в один метр і приземлятися на поверхню, де можуть передатися людині протягом трьох днів.

11. Бактерії – це одноклітинні організми, які здатні дуже швидко розмножуватися. Одна бактерія всього за 10 годин може перерости в один мільярд бактерій! Бактерії можуть вижити практично на будь-яких поверхнях в будь-яких кліматичних умовах Землі.

Для виживання бактерії отримують поживні речовини з навколишнього середовища. У деяких випадках цим середовищем є людський організм. Бактерії також можуть розмножуватися поза або всередині тіла, викликаючи інфекції і стаючи причиною болю в горлі, карієсу, пневмонії, вушних інфекцій і т.д.

Читайте також: Руки людини виявилися джерелом найбільш страшних інфекцій

12. Віруси за своєю структурою влаштовані простіше, ніж бактерії, і, як правило, навіть не вважаються живими організмами. Вони подібно бактеріям клонують себе і дуже швидко розмножуються. Віруси можуть вижити тільки за рахунок клітини-хазяїна, що знаходиться в іншому організмі, тому вони постійно перебувають у пошуках об’єкта (людини або тварини) для подальшого зараження.

Заражена клітина втрачає здатність нормально функціонувати і змушена синтезувати вірусні білки і створювати більше клонів того вірусу, який її заразив. Після цього вірус змушує клітину-господаря вивільняти всі вірусні частки для того, щоб вражати інші клітини, завдяки чому починає розвиватися те чи інше захворювання.

Натхнення: mixstuff.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button