Земля

Причиною краху Стародавньої Греції стали посуха і масовий голод

Вчені назвали нову причину краху багатьох стародавніх держав, в тому числі і Стародавньої Греції: це 300-літня посуха. Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS ONE.

Близько 3 200 років тому практично одночасно впали кілька розвинених цивілізацій стародавнього світу. Цю подію вчені називають «крахом бронзового століття», і, імовірно, занепад колись могутніх цивілізацій, що існували в Середземномор’ї, Північній Африці і Леванте стався через повномасштабні посухи.

Вивчення осаду з дна солоного озера Ларнаки на Кіпрі показало, що приблизно в 1450 році до н. е. почалося скорочення обсягу планктону і водоростей, а ще через століття водойма втратила зв’язок з морем. Дослідники прийшли до висновку, що це вказує на значний дефіцит дощової води.

Більш того, вивчення осадових відкладень допомогло дізнатися, що до 1200 року до н. е. (Якраз до моменту «краху бронзового століття») ведення сільського господарства в цьому районі повністю припинилося.

“Був період, коли сільське господарство в цьому регіоні повністю припинилося через посуху, яка тривала приблизно 300 років. Саме вона стала причиною занепаду Стародавньої Греції та інших цивілізацій”, – говориться в дослідженні.

Кліматичне зрушення викликало неврожаї і голод, які прискорили темпи соціально-економічної кризи і змусили людей мігрувати в інші регіони. З огляду на те, що посуха почалася за сотні років до «краху бронзового століття», багато людей того часу, ймовірно, просто не усвідомлювали, що клімат змінився так різко, поки не стало надто пізно, роблять висновок вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button