Земля

Шимпанзе можуть об’єднатися проти спільного ворога

Нове дослідження показало, що більшість диких шимпанзе безкорисливо допомагають один одному, а також відкладають внутрішньо групові конфлікти, коли відчувають загрози з боку.

Image by Marcel Langthim from Pixabay

У дослідженні, опублікованому в журналі PLOS One, вчені з Кіотського університету включали групі шимпанзе запис звуків, що видаються шимпанзе іншої групи. Це посилило стрес в групі (на відміну від запису каркання ворон).

Однак замість того, щоб «піддатися паніці», тварини почали рухатися, щоб бути фізично ближче один до одного. Вони переставали битися між собою, навіть коли їм не вистачало їжі.

Шимпанзе, які чули запис криків інших шимпанзе, також частіше доглядали один за одним і грали. На думку дослідників, така поведінка показує, що примати знали, що, якщо дійде до зіткнення, їх група повинна триматися разом.

«Не дивлячись на важливість розуміння того, як люди здатні співпрацювати зі своєю групою і діяти при екстремальній зовнішній агресії, дотепер проводилося мало досліджень про те, чи існує така поведінка у приматів», – пишуть дослідники.

Тепер команда планує провести аналогічні дослідження на бонобо, які на відміну від шимпанзе, не так сильно бояться інших представників свого виду.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button