Здоров'я

Причину депресії нарешті знайшли

Вчені Рокфеллерівського університету в США зробили висновок про те, що причиною депресії може бути недолік амінокислоти ацетил-L-карнітину, про що розповів у своїй публікації журнал PNAS. Чим нижча концентрація цієї речовини в крові, тим важче проявляється депресивний стан у людей, заявили наукові фахівці.


Проведені вченими досліди на лабораторних мишах показали, що використання даної амінокислоти дає антидепресивний ефект, хоча і не такий довгий, як у ліків типу СІЗЗС – селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну.

Подальші клінічні дослідження на людях з діагностованою депресією і здорових продемонстрували: ті, хто в ранньому віці пережив жорстоке поводження та насильство, а також убогість, і з юності страждав депресією, – мав найнижчі рівні ацетил-L-карнітину в крові. За словами фахівців, таким пацієнтам лікарські антидепресанти часто не допомагали.

Ацетил-L-карнітин в нормі виробляється людським організмом, він бере участь у метаболізмі жирів. Його можна приймати у вигляді харчової добавки. Але поки вчені не поспішають призначати амінокислоту як засіб від депресії. В експериментах на щурах стало ясно, що ацетил-L-карнітин впливає на мозок і може пригнічувати активність деяких нейронів. Тому ефект від його застосування ще потребує подальших спостережень.

Але в будь-якому випадку ясно одне: вчені визначилися з важливим біомаркером депресії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments