Головна / Здоров'я / В легенях людини ховаються клітини – провокатори важкого захворювання

В легенях людини ховаються клітини – провокатори важкого захворювання

Журнал Nature повідомив про відкриття вчених з Массачусетського госпіталю (США), виявили в людських легенях новий тип клітин, відповідальних за виділення величезної кількості білка і у зв’язку з цим розвиток важкого генетичного захворювання муковісцидозу.


Клітини-провокатори небезпечної недуги були виявлені науковцями, які працювали у двох групах незалежно один від одного. Обсяг виявлених клітин, за словами дослідників, складає приблизно 1% від усієї кількості клітин.

«Нами був знайдений ще один тип, який раніше не був описаний — легеневі іоноцити. Вони відповідають за те, що організм виробляє CFTR — регулятор трансмембранного провідності при муковісцидозі», — заявили автори проекту.

Виявлення клітин стало можливим в процесі роботи науковців над атласом клітин, складових дихальних шляхів. Фахівці аналізували експресію і порівнювали зразки різних типів клітин — їх стану, концентрації і транспортування через дихальні шляхи. В результаті дослідники помітили існування нового, рідкісного виду клітин легенів, що містять велику кількість білка, пов’язаного з муковісцидозом.

Муковісцидоз (кістозний фіброз) – це генетичне захворювання, викликане мутаціями гена CFTR, який бере участь у виробництві і виділення рідин організму. Захворюванням є системним: у хворої людини уражаються всі органи, які виділяють слиз, бронхолегенева система, підшлункова залоза, печінка, потові залози, слинні залози, залози кишечника, статеві залози.

 
comments powered by HyperComments